X


Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne? Bitcoin ve Altcoin’lerde Yükseliş Devam Edecek Mi?

Kripto para birimleri yükselişe geçti. Bitcoin ve altcoin'ler yeniden toparlanıyor. Yükseliş devam edecek mi?
08:39
1 Aralık 2021
Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne? Yükseliş Devam Edecek Mi?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimleri düşüş trendini kırmak için mücadelesine devam ediyor. Öyle ki lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz günlerde 53.000 dolar seviyelerinde işlem görürken hızlı bir artış başlattı ve 59.000 dolar seviyesine kadar ulaşmayı başardı.

Lider kripto para birimi Bitcoin’deki bu fiyat artışıyla birlikte diğer kripto para birimleri de yeniden yeşile döndü ve artış başlattı. İşte Bitcoin ve altcoin‘lerde güncel durum.

Bitcoin (BTC)

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), son zamanlarda oldukça volatil fiyat hareketleri sergiledi. Lider kripto para birimi geçtiğimiz hafta 59.000 dolar seviyesine ulaşmasının ardından hızlı bir düşüş yaşadı ve 53.650 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Bitcoin, 53.600 dolar seviyelerinde bir süre işlem gördükten sonra dün akşam itibarıyla yeniden yükselişe geçti ve bir kez daha 59.000 doların üzerine yükseldi.

Lider kripto para birimi Bitcoin, bu seviyede tutunmayı başarabilirse, ilk olarak 60.000 doları ve sonrasında daha fazlasını hedefleyebilir.

Bitcoin, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte % 0.20’lik düşüşle 56.942 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Altcoin’lerde Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin’deki volatil hareketler altcoin piyasasını oldukça fazla etkiliyor. Öyle ki Bitcoin’deki çöküşle birlikte altcoin’lerde büyük düşüşler kaydedildi. Ancak Bitcoin’in yeniden toparlanmaya başlamasıyla birlikte altcoin’lerde de benzer hareketler başladı.

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), Bitcoin’in yükselişe geçmesiyle birlikte hızlı bir artış başlattı. Öyle ki popüler altcoin geçtiğimiz günlerde 4.100 dolar seviyelerinde işlem görürken yaşanan artışla birlikte 4.759 dolar seviyesine kadar ulaştı.

Ethereum şu anda CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte % 6.60’lık bir artışla 4.713 dolardan alıcı buluyor.

 Öte yandan Binance Coin (BNB) ve Solana‘ya (SOL) baktığımızda iki popüler altcoin’de de artışlar yaşandı. BNB son 24 saatte %2.88’lik bir artış kaydetti ve şu anda 629 dolardan işlem görüyor.

Solana’da da benzer bir artış söz konusu. Popüler altcoin SOL, geçtiğimiz günlerde yaşanan düşüşle birlikte 200 doların da altına geriledi. Ancak SOL yeniden toparlandı ve son 24 saatte %7 artış yaşayarak 217 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI