X


Kripto Para Piyasası Kırmızıya Büründü

Kripto para piyasası Bitcoin'in gün içerisinde 200 dolara yakın değer kaybetmesiyle düşüşe geçti.
19:00
29 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bugün içerisinde kripto para piyasası hareketlenme yaşadı ve büyük kripto paralar şu anda düşüşe geçmiş durumda. Düşüşlerin genellikle son 24 saatte %4 ve %6 arasında olduğu görünüyor.

Haberimizi hazırladığımız sırada Bitcoin fiyatı bir anda aşağı doğru yöneldi ve 200 dolar değer kaybetti. BTC neredeyse 1 haftadır yatay hareketini sürdürüyordu, önceki günkü fiyatı 6480 dolara göre oldukça geriledi, şu anda 6340 dolara yakın bir değerden işlem görüyor. Bu ay başında Bitcoin 17 aylık zaman diliminin en düşük volatilitesini göstermişti. Düşük volatilite geçtiğimiz haftalar boyunca etkisini sürdürmüştü, sadece 15 Ekim’de hareketlenme yaşanmıştı. Kripto para yatırımcılarının dikkatini çeken bu konu Twitter’da sıklıkla tartışılıyordu ve Bitcoin’in stabil hale geldiğinden bahsediliyordu. Bugüne bakarsak neredeyse bütün piyasada kırmızı hakim ve bu ayki değer kaybı yaklaşık %3,4 oranında.

Ethereum (ETH) de Bitcoin’e benzer olarak negatif hareketlenmeden etkilendi ve 200 doların altında işlem görmeye başladı. CoinMarketCap verilerine göre lider altcoin bir süredir yatay hareketiyle dikkat çekmişti. Ara sıra Bitcoin’le uyum içinde ufak kıpırdanmalarda bulundu. Ancak ay bazında bakılırsa Ethereum’un %14,8 ile daha fazla değer kaybettiğini görüyoruz.

Tether’ı saymazsak piyasa değeri yüksek 10 altcoin ayıların pençesiyle boğuşuyor. En büyük darbelerden birini alan ise Litecoin, yazının yazıldığı sıralarda %5,2 değer kaybetmiş ve 49,22 dolardan işlem görüyor. Bu düşüşten en az etkilenen kripto para ise %1’lik değer kaybı ile Monero oldu.

Bugünkü haberlerde en büyük Avrupalı kripto para borsalarından Bitstamp’ın Belçika merkezli yatırım firması NXMH tarafından satın aldığı yer aldı. NXMH aynı zamanda Güney Koreli medya devi NXC’nin bir yan firması. Diğer yandan ocak ayında hack’lenen Japon kripto para borsası Coincheck’in 2018’in 3. çeyreği içerisinde gelirlerinin %66 düştüğü rapor edildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI