X


Artık Bitcoin’le Ödeme Yaparak Paris’te Lisans Üstü Blockchain Eğitimi Almak Mümkün

Paris'te Blockchain teknolojisine yönelik eğitim veren Financia Business School, artık eğitim ödemelerini Bitcoin'le de kabul edecek.
18:00
29 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto paraların kitlelerce benimsenmesi her geçen gün artıyor. Hal böyle olunca çeşitli kurum ve kuruluşlar da bu duruma sessiz kalamıyor. Paris’teki Financia Business School öğrencileri artık Blockchain teknolojisi alanında lisans üstü  eğitim alırken öğrenim ücretlerini de Bitcoin’le ödeyebilecek.

2014 yılında kurulan Financia Business School, Blockchain gibi yeni ve hızlı gelişen finansal teknolojilere yönelik çok ciddi adımlar attı. Financia Business School, kripto paralara ve Blockchain teknolojisine yönelik eğitim veren sayılı birkaç kurumdan biri. Okuldan mezun olan öğrenciler ise Credit Agricole, Societe Generale, and BNP Paribas gibi popüler şirketlerde iş bulabiliyor.

Bir anda büyük bir popülariteye ulaşan Financia Business School, öğrencilerinin yaklaşık dörtte birinin yabancı uyruklu olmasından büyük bir gurur duyuyor. Okul, yabancı öğrencilerin eğitim ücretlerini ödeyebilmesi için onlara bazı kolaylıklar sunuyor.

Kripto paralara ve Blockchain teknolojisine yönelik lisans üstü eğitim veren Financia Business School çözümü kripto paralarda buldu. Öğrenciler, artık eğitim ücretlerini Bitcoin’le ödeyebilecek. Bu şekilde yabancı öğrencilerin ödeme yapması bir hayli kolaylaşacak. Financia Business School bu süreçte ödeme kabul edebilmek için Coin Capital ile ortaklık kurdu. Hatta şimdiye kadar 5 öğrenci eğitim ücretini çoktan Bitcoin’le ödedi bile.

Financia Business School, kripto paralara ya da Blockchain teknolojisine yönelik dersler veren ilk eğitim kurumu değil. Dünyanın en köklü eğitim kurumlarından biri olan Standford Üniversitesi kripto paralara ve Blockchain teknolojisine yönelik eğitim veren ilk üniversitelerden. Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre dünyanın en iyi 50 üniversitesinin yaklaşık %40’ında Blockchain teknolojisine yada kripto paralara yönelik eğitimler veriliyor. Robert Walters adlı bir şirketin yaptığı araştırmaya göre ise Asya kıtasında, kripto paralara yönelik iş ilanları geçtiğimiz yıla oranla %50 arttı.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar