X


Kripto Para Piyasası Aralık Ayını Yeşil Karşıladı

Kripto paralar gün içerisinde değer kazandı.
20:30
1 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yılın son ayına girmemizle beraber en yüksek piyasa değerine sahip 20 kripto para son 24 saat içerisinde yeşil göstergelerle işlem görüyor.

Dün Bitcoin birkaç kere 4 bin doların altına dalış gerçekleştirmişti, ardından bugün içerisinde 4 bin dolar desteğini bulmayı başardı. En değerli kripto para haberimizi hazırladığımız sırada 4274 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %6 değer kazanmış görünüyor. Bir haftalık BTC performansı ise halen artıya geçmiş değil.

Piyasa değerine göre 2. büyük kripto para XRP %3’lük ufak değer artışıyla 0,37 dolar civarında işlem görüyor. Ripple bir hafta öncesine göre görmezden gelinemeyecek şekilde %7 gerilemiş durumda.

Litecoin, Cardano ve Tron ilk 20 içerisinde en hızlı çıkışı yapan kripto paralar. Tron’un hafta içerisindeki performansı da iyiydi ve haftalık bazda %15’e yakın yükseliş gösterdi.

Bitcoin Cash hard forku Bitcoin SV geçtiğimiz 7 gün boyunca büyük değer kazandı ve bu süreç içerisinde değerine %45 değer kattı. An itibariyle Cardano’nun önünde bulunan BSV 94 dolardan işlem görüyor.

Kripto para piyasası toplam piyasa değeri de 24 saatlik süreçte yükselişte görünüyor. Dün bir anda 129 milyar dolara fırladı ve bugün 137 milyar dolara kadar ulaştı. Günlük işlem hacmi geçtiğimiz günlerle aynı olsa da yazımızı hazırladığımız sırada dünkü 16 milyar dolarlık değerinden 15 milyar dolara geriledi.

Diğer yandan Bitcoin 7 aylık süre içerisindeki en kötü performansını sergiledi. 1 Kasım’da Bitcoin Coinmarketcap’e göre 6500 doların üzerindeydi. Aynı zamanda Bitcoin bir aylık süre içerisinde yaklaşık 40 milyar dolar piyasa değeri kaybı yaşadı. Kripto paralar ortaya çıktığından beri BTC piyasayı yönlendiren güç oldu ve düştüğü noktadan her zaman daha yükseğe ulaşmayı başardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER
OKUYUCU YORUMLARI