X


Kripto Dünyasının İki Dev İsmi Daha Bloktopia Gökdeleninde Yerini Aldı!

Kripto para dünyasında oldukça önemli iki dev isim daha metaverse evrenine Bloktopia ile adım atmaya karar verdiklerini açıkladı. 
19:10
4 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bloktopia, metaverse evreninde bir gökdelen inşa edeceğini ve kripto para piyasasının bu gökdelende ofisler açabileceğini açıklamıştı. Önemli adımları bir bir attıktan sonra kripto para ekosisteminin önemli isimlerinin bir bir gökdelende yer almaya başladıklarını görüyoruz.

Cointelegraph ve Binance NFT

Son 24 saat içinde arka arkaya yapılan açıklamalara göre kripto para piyasasının globalde önemli haber kaynaklarından biri olan Cointelegraph ve işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance’in NFT kolu Binance NFT metaverse dünyasına Bloktopia ile adım attılar.

Cointelegraph bu haberi Twitter üzerinden, “Cointelegraph metaverse’e giriyor! Cointelegraph sanal mağazasını açmak için Bloktopia ile ortaklık kurduk.” sözleri ile kamuoyu ile paylaştı.

Bunun yanı sıra Binance NFT de “Metaverse’e Bloktopia’da sanal bir ofis ile gireceğiz. BinanceNFT HQ’nun bir bölümünü kazanmak ister misiniz? BinanceNFT evi 100 REBLOK’tan oluşuyor ve bir kazanana birini hediye veriyoruz!” sözlerini kullandı. dolayısıyla Binance NFT sahip oldukları REBLOK’lardan birini giveaway ile şanslı kişiye verecek.

Bloktopia’dan Akıllıca Hamle

Bloktopia, staking’i olan bir platform. Yani kullanıcılar BLOK’ları stake ederek pasif gelir elde edebiliyor ve bir süre sonra kilitler açılıyor. Kilit açıldıktan sonra kar elde eden yatırımcılar ellerindeki BLOK’ları satmak isteyebilir ve bu da bir satış baskısı oluşturabilir. Aslında piyasadaki BLOK miktarı artacağı için talebin aynı kalması halinde kripto para biriminin fiyatının düşmesi bekleniyor.

Bu sebeple Bloktopia’nın atmış olduğu bu adım oldukça akıllıca. Staking havuzlarından birinin kilidinin açılacağı dönemde iki önemli haber ile talebi canlı tutuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI