reklamı kapat

Kraken Futures, Rusya’ya Açılıyor!

Kraken Futures, Rusya açılımını resmen duyurdu.
17:00
14 Ocak 2020

ABD’nin önde gelen kripto para borsalarından Kraken‘in opsiyon platformu Kraken Futures, Rusya’ya açılma kararı aldı. Dünyanın kara kütlesi açısından en büyük ülkesine açılma kararı alan Kraken Futures, ilk Rus temsilcisini de işe aldı.

Aslında platformun geçen sene Kraken tarafından satın alınmadan önceki adı Crypto Facilities olarak biliniyordu. Aleksey Bragin geçtiğimiz ayın sonlarında firmaya katıldı ve şu an gerek kişisel etkileşimler, gerekse de Rusya içerisindeki sosyal medya platformlarını kullanarak şirketin etkisini arttırmayı hedefliyor.

Kraken Futures Bitcoin Opsiyon Piyasasında Önemli Bir Firma

Londra merkezli platform şu an için Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) ve XRP alım satım işlemlerini destekliyor. Sadece Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinde bile 17 milyon dolarlık günlük ticari hacim elde eden Kraken Futures, sektörün kesinlikle önemli bir parçası.

Kraken Futures iş geliştirme uzkmanı Kevin Beardsley, konu hakkında verdiği demeçte şunları ifade etti:

“Rusya kripto para sektöründe yeterince takdir edilmemiş en üst düzey bölgelerden birisini oluşturuyor. Sektör genel olarak ABD, Çin ve biraz da Japonya ile Kore etkisinde gibi gözüküyor. Rusya, altyapı geliştirme konularında şüphesiz lider konumunda olsa da, buna rağmen çok ilgi görmüyor.”

Kripto para sektörünün de kalbini oluşturan Telegram ve TradingView gibi sitelerin Rusya menşeli olduğuna dikkat çeken yönetici, bu sektöre verdikleri önemi arttıracaklarını dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun