X

Keep3rv1 Coin Nasıl Alınır?

28 Ekim 2020’de beta modunda başlayan Keep3rV1, merkezi olmayan bir platformdur ve Blockchain tabanlı olarak çalışıyor. 
09:39
12 Mart 2021

Keep3rv1 ilk olarak 22 Ekim 2020’de duyuruldu. 28 Ekim 2020’de Ethereum ana ağında beta modunda başlatıldı. Keep3rV1, dış geliştirme operasyonlarını kaynaklaması gereken projeler ile bu gerekli hizmetleri sağlayabilenler arasındaki koordinasyonu kolaylaştırmak için tasarlanmış merkezi olmayan bir platformdur.

Keep3rv1 (KP3R) Nedir?

Keep3rv1, merkezi olmayan finans protokolleri gibi iş ilanları ile Keeper’lar olarak bilinen iş yöneticileri arasındaki etkileşimi kolaylaştıran bir iş kurulu görevi görüyor. Keepers tarafından gerçekleştirilen görevler, on-chain işlemleri göndermek ve çağırmaktan off-chain karmaşık işlemleri tamamlamaya kadar çeşitlilik gösterir. Keep3rV1, yönetişim için ve Keeper’lara ödüller sağlamak için bir ERC-20 token’ı olan KP3R kullanır.

Öte yandan Keep3rV1, giderek karmaşıklaşan sistemlere güç sağlamak için çok sayıda akıllı sözleşme kullanan blok zinciri tabanlı projelerin karşılaştığı zorlukları azaltmayı amaçlamaktadır. Bu projeler genellikle harici aktörlerin görevleri tamamlamasını gerektirir ve Keep3rV1, projelerin ve geliştiricilerin birlikte daha verimli bir şekilde çalışması için merkezi olmayan bir ekosistem olacak şekilde tasarlanmıştır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ağ, işlemleri gerçekleştirebilen veya olayları tetikleyebilen akıllı sözleşmeler, botlar veya komut dosyaları sağlayan Keeper’lara güveniyor. Platformu kullanmak için bir proje, KP3R’yi platforma alan ve kilitleyen Keeper tarafından incelenen ve onaylanan akıllı bir sözleşme sunar. Projeler, minimum bağlı KP3R stake’i veya önceden tamamlanmış belirli sayıda iş gibi, Keeper’ların bir işi alabilecekleri ile ilgili kurallar belirleyebilir. Keeper’lar işleri tamamladıkları için KP3R’de ödüllendirilir, ancak bir proje KP3R’ye eşdeğer krediler karşılığında Ether (ETH) sunabilir.

Keep3rV1, bir blok zinciri mühendisi ve uygulama geliştiricisi olan Andre Cronje tarafından kuruldu. Cronje aynı zamanda son zamanların popüler DeFi projesi yearn.finance’in de (YFI) arkasındaki isimdir.

KP3R coin ise Keep3rV1 platformunun yerel kripto para birimi olarak nitelendiriliyor ve yazının kaleme alındığı an itibari ile CoinMarketCap verilerine göre 56,149,862 dolar ile 438. sırada yer alıyor. Bunun yanında dolar karşısında 280 USD ile işlem gören Keep3rv1 coin’in 24 saatlik işlem hacminin de 11,295,770 olduğu belirtilebilir.

Bitcoin karşısında 0.004894 BTC ile işlem gören Keep3rv1 coin, 28 Kasım 2020 tarihinde 36,74 dolar ile dip seviyeyi görürken 16 Aralık 2020 tarihinde 567 dolar ile de rekor kırdı. Şu anda dolaşımda 200,001 adet Keep3rv1 Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 200,001 Keep3rv1 Coin’e ulaşacağı ifade ediliyor.

KP3R Coin Nereden Alınır?

KP3R Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

KP3R Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından KP3R Coin’in işlem gördüğü Binance Coin (BNB) ya da BUSD alarak KP3R işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar