X


JPMorgan Ethereum Kurumsal İlgi Raporunu Yayınladı: ETH ve BTC Karşılaştırması

JPMorgan son raporunda Ethereum'un kurumsal talep ilgisine dikkat çekti.
14:20
23 Eylül 2021

JPMorgan, Ethereum ile ilgili raporlar sunmaya devam ediyor. Son raporda kurumsal talebin Bitcoin’e kıyasla Ethereum için çok daha sağlıklı olduğu kaydedildi. Medyaya yansıyan bilgilere göre JPMorgan analistleri Ethereum’un Bitcoin’e nazaran çok daha fazla kurumsal talep gördüğü bildirildi.

JPMorgan, Ethereum İlgisine Dikkat Çekti

JPMorgan son raporunda Ethereum’un kurumsal talep ilgisine dikkat çekti. Lider kripto para birimi Bitcoin‘e olan ilgiye kıyasla Ethereum’un kurumsal talebi daha çok karşıladığı belirtildi. Chicago merkezli dev CME Group tarafından sunulan Bitcoin vadeli işlemlerinde gerileme olduğu kaydedildi. Ağustos ayından bu yana CME’de işlem gören Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sayılarında istikrarlı bir düşüş saptandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan Ethereum aynı dönemde keskin bir artışla dikkat çekti. En büyük altcoin Ethereum, London Hard Fork’u ile mekanizmasını iyileştirme çalışmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, en popüler ikinci kripto para birimi Ethereum için ilginç ifadeler sarfetmişti. Ethereum fiyatının gerçek değerinden uzak olduğunu belirten deneyimli analist, ETH’ye uygun olan fiyatın 1.500 dolar olduğunu kaydetti. Panigirtzoglou, bu öngörüsünü akıllı sözleşme sektöründe artan rekabete dayandırırken Ethereum hakimiyetinin tehdit edildiğine inanıyor.

Ethereum Fiyatı

En büyük altcoin Ethereum (ETH), lider Bitcoin’in 39.000 dolarlık fiyat bandına gerilemesi ile 2.600 dolar seviyesine düşmüştü. Ancak liderin toparlaması ile piyasanın iyileşmesi Ethereum fiyatının tekrar 3.000 dolara tırmanmasını tetikledi. ETH adına yükselişin anahtar seviyesi 3.000 dolar olarak kaydedilirken burada yakalanan ivme yükseliş momentumunu güçlendirecektir.

Ethereum fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 3.068 dolardan alım satım işlemi görüyor. Ethereum, 12 Mayıs’ta 4.362 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar