X


JPMorgan Analisti’nden Ethereum Açıklaması! “Gerçeğe Uygun” Değerinin Çok Üzerinde

JPMorgan analisti "Ethereum katillerinin" Ethereum'u tahdit ettiğini belirtirken Ethereum fiyatının gerçeğe uygun değerinde olmadığını söyledi.
18:33
22 Eylül 2021
JPMorgan Analisti'nden Ethereum Açıklaması! "Gerçeğe Uygun" Değerinin Çok Üzerinde

Bir JPMorgan piyasa stratejisti, “Ethereum katilleri” olarak adlandırılan rakiplerin ortaya çıkmasının akıllı sözleşme alanında Ethereum‘un hakimiyetini tehdit ettiğini belirtiyor.

“Ethereum’un Gerçek Değeri: 1.500 Dolar

Amerikan bankacılık devinde varlıklar arası araştırma analisti olan Nikolaos Panigirtzoglou‘nun Business Insider’a verdiği röportajda, ETH‘nin “gerçeğe uygun değerinin” 1.500 dolar civarında olduğunu söyledi. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre popüler altcoin ETH, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla 2.931 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Panigirtzoglou’nun ETH değerlendirmesi, önde gelen akıllı sözleşme platformu için %50’nin üzerinde potansiyel bir dezavantajı temsil ediyor. Öyle ki Panigirtzoglou, ekibinin gerçeğe uygun değer tahminini ağın madenci ve kullanıcı tabanı gibi etkinlik ölçümlerine dayandırdığını söylüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Analist konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

Ethereum‘un değerini anlamaya çalışmak için hash oranına ve benzersiz adreslerin sayısına bakıyoruz. 1500 doların üzerine çıkmak için mücadele ediyoruz. Burada bir soru işareti var. Mevcut fiyat, kullanımda ve trafikte gerçekleşmeyebilecek üstel bir artışı ifade ediyor.”

“Ethereum Katilleri” Ethereum’u Tehdit Ediyor

Panigirtzoglou ayrıca, Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Binance Chain (BNB) gibi diğer ağlardan gelen rekabetin Ethereum’u daha az çekici hale getirdiğini söylüyor.

“Zaten Binance ve Solana ile rekabet içerisindesiniz. Ve gelecekte bundan daha fazlası olacak.”

CoinGecko’ya göre, Ethereum’un hakimiyeti şu anda toplam kripto para piyasasının %17,89’unu oluşturuyor.  Bu seviye de bir ay önceki seviyeyle kabaca aynı. Öte yandan lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) hakimiyeti ise şu anda piyasanın %40.65’sına eşit.

İki aydan kısa bir süre önce JPMorgan’ın varlık yönetimi, müşterilerinin Ethereum Trust, Ethereum Classic ürünleri, Grayscale Bitcoin Trust, Bitcoin Cash Trust ve Osprey Funds Bitcoin Trust dahil olmak üzere çeşitli kripto fonlarına yatırım yapmasına izin vermeye başladığı bildirildi.

Güncel Ethereum Fiyatı

Popüler kripto para birimi Ethereum, piyasada yaşanan düşüşle birlikte 3.000 doların altına kadar geriledi. Ethereum fiyatı 3.000 doların üzerine yükselmek için mücadelesini sürdürse de pek başarılı olamıyor gibi gözüküyor.

Popüler altcoin içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %1.85’lik bir düşüşle 2.985 dolar bandında alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • İsmail
    3 hafta önce

    Bu arkadaş kesin düşecek zannedip 1500 2000 USD den satmış ve şimdi karalama politikasına gidiyor. Fiyat düşsün ki sonra mal toparlasin. Çok uyanık doğrusu

    3