X


Japonya Bir Kripto Para Borsasını Daha Onayladı!

Japonya bir kripto para borsasına daha lisans verdi.
11:00
4 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para regülasyonları denildiğinde akla gelen ilk ülkelerden birisi olan Japonya, kripto para borsalarına verdiği lisans sayısının az olması ile de tanınıyor.

Ülkenin finansal regülatörü FSA yaptığı yeni bir duyuru ile topluluğu şaşırttı ve bir kripto para borsasına daha ilgili lisansı verdiğini açıkladı. Lastroots isimli kripto para platformu FSA tarafından onaylanan 21. borsa oldu. Borsa aslında 2017 yılının Nisan ayından önce, Japonya’nın kripto para platformlarına lisans getirme kararı bile olmadan ülkede hizmet vermekteydi.

İçerik Rehberi

Lastroots Lisans Aldı

2016 yılının sonlarında kurulan kripto para borsası, 2017 yılının Mart ayında ise kullanıcılara hizmet vermeye başladı. Bundan altı ay sonra BitLicense başvurusunda bulunan Tokyo merkezli platform, şimdiye kadar lisans almayı başaramamıştı.

Şirket 6 Nisan 2018 tarihinde FSA’dan bir iş geliştirme uyarısı almış ve durumu düzeltmezse kapatılacağı tehdidini işitmişti. Borsa aynı ay içerisinde Okwave Co. Ltd’nin bir iştiraki oldu ve bu tarihten itibaren düzelmeye başladı. İlk olarak güvenlik önlemlerini değiştiren ve arttıran kripto para borsası daha sonra gözlem mekanizmasını güncelledi ve sonunda uzun süredir beklediği kripto para lisansını elde etti.

Japonya yaşadığı Coincheck gibi devasa saldırılar ve hacklenme olayları sonrasında kripto para borsalarına ciddi regülasyonlar getirdi ve bu durum aslında sektörün olumlu bir şekilde yoluna devam etmesini de sağlamakta. Buna ek olarak ülke geçtiğimiz günlerde dijital paraları araştıracağı haberi ile de gündeme gelmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar