X


İsviçreli Şirket AB Piyasasına Açılmak İçin İzin Aldı

Kripto finans şirketi Amun, Avrupa Birliği piyasasına açılmak için İsviçre’den gerekli izinleri aldı.
15:00
10 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

İsviçreli kripto para birimi finans şirketi Amun AG, ürünlerini Avrupa Birliği‘ndeki perakende müşterilerine sunma izni aldı. 10 Aralık’ta yayınlanan basın açıklamasında Amun, İsveç’teki finans regülatörü İsveç Mali Denetleme Kurumu (SFSA) ile yaptığı görüşmelerde gerekli izinleri aldığını açıkladı.

İsveç Düzenlemelerine Övgü

Düzenleyici onayın ardından şirket artık borsada işlem gören çeşitli ürünlerini (ETP’ler) AB genelindeki bireysel müşterilerine sunabiliyor. Amun yöneticisi Ophelia Snyder, basın açıklamasında konuyla ilgili şu yorumları yaptı:

İsveç’teki düzenleyici çerçevenin bu tür girişimleri desteklediğini kabul ediyoruz ve müzakerelerini memnuniyetle karşılıyoruz.

Ayrıca Snyder şunları da ekledi:

İsveç’te özellikle kripto varlıklarındaki ETP’lere olan talepte özel yatırımcılar ve kurumsal müşteriler arasındaki artışın ve bu ürün kategorilerindeki güçlü uzmanlığımız, Amun’un ETP’ler için İsveç ve Avrupa Birliği piyasasına girmesi için ideal koşullar yaratıyor.

Kripto ETP’ler Artıyor

Amun, İsviçre’nin kendi kripto tekliflerinin hem yurt içinde hem de yurt dışında genişlemesinde önemli bir rol oynuyor.

Bunların yanında Ekim ayında İsviçre Menkul Kıymetler Borsası’nda ve SIX’de başlatılan Binance’in şirket içi kripto para birimi olan Binance Coin’de (BNB) kripto paralara adanmış bir ETP de bulunuyor.

Öte yandan SIX, geçtiğimiz ay Tezos (XTZ) tabanlı bir ETP’yi listeledi. Ayrıca Nasdaq listesinde yer alan WisdomTree, İsviçre’nin ana borsası SIX Borsası’nda fiziksel olarak desteklenen Bitcoin borsa yatırım ürünü (ETP) piyasaya sürdüğünü de geçtiğimiz hafta açıklamıştı. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar