Reklam

SIX Üzerinde Bir Bitcoin ETP’si Daha Listelendi

WisdomTree, SIC üzerinde Bitcoin temelli bir ETP listelemeye başladı...
18:00
3 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Nasdaq listesinde yer alan WisdomTree, İsviçre’nin ana borsa SIX Borsası’nda fiziksel olarak desteklenen Bitcoin borsa yatırım ürünü (ETP) piyasaya sürdü.

Varlık yöneticisi Swiss Bank’in online olarak 3 Aralık’ta paylaştığı bilgilerde, WBTC altında %0,95’lik bir toplam gider oranında listelenen ürün için gözetim ortağı olarak hizmet edeceğini açıkladı.

“BTC Geçici Heves Değil”

Yapılan açıklamalara göre profesyonel ve kurumsal yatırımcıları hedef alan ETP, özel anahtarlar depolamaya veya Blockchain’in finansal altyapısını kapsamlı bir şekilde kavramaya gerek kalmadan Bitcoin’e yatırım yapmaya imkan tanıyor.

Bitcoin tarafından fiziksel olarak desteklenen ETP, yatırımcıların belirli bir miktarda Bitcoin hakkına sahip olduğu anlamına geliyor. Ancak ETP’nin gözetimi, kurumsal bir üçüncü tarafa emanet edilir.

Yapılan açıklamalarda ETP’nin Bitcoin’ spot fiyatını izleyeceği ve WisdomTree’nin SIX üzerinden Bitcoin‘i satın alarak daha küçük ölçekli hisseler yaratacağı belirtiliyor.

Öte yandan WisdomTree Avrupa Başkanı Alexis Marinof yaptığı açıklamada, Bitcoin’in geçici bir heves olmadığını düşündüklerini ve yatırımcıların portföylerinde yer verebileceklerine inandıklarını dile getiriyor.

ETP’leri Desteklemek

Bilindiği gibi SIX birçok kripto bazlı ürüne destek veriyor.

Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi Bitcoin Cash ETP’si de SIX borsasında yer alan kripto bazlı ürünler arasında yer alıyor. Bitcoin Cash ETP’si Londra merkezli fintech firması Amun’da Hany Rashwan’ın öncülüğünde listelenmişti.

Bunların yanı sıra SIX, 2020’nin dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen paralel dijital varlık alım satım platformu olan “SDX” için Blockchain entegrasyonunu test etmeye başladığını da açıklamıştı.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar