X


IOTA, Ana Ağ Sorunun Çözüldüğünü Söyledi!

IOTA’da yaşanan sorun, yaklaşık olarak 15 saat sonra çözüme kavuştu.
16:00
30 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

IOTA Blockchain ağının arkasındaki kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan IOTA Vakfı, ana ağıyla ilgili bir sorunun giderildiğini söyledi.

IOTA’daki Sorunun Sebebi

Ağın, dün 15 saatte daha uzun bir süre boyunca işlemleri işleyemediği bildirildi. Vakıf yaptığı açıklamalarda yaşanan “bozuk” defter durumuna, IOTA Referans Uygulamasının (IRI) iki ayrı işlem arasında paylaşılan bir işlemi hesaba katmadığı bir üstünlük durumunun sebep olduğunu ifade etti.

Öte yandan IOTA açıklamalarında, “bir işlemin onaylandığını ancak diğerinin yok sayıldığını” belirtti ve sorunun çözüme kavuştuğunu dile getirdi. Ayrıca IOTA Vakfı, bir IRI node’u çalıştıran kullanıcıları, 1.8.3 sürümüne güncellemeye çağırdı. Bu güncellemenin GitHub sayfasında mevcut olduğu ifade edildi.

Bunun yanında birbirine bağlı ve bireysel işlemler akışı olan IOTA Tangle’a göre, ağdaki işlemler de devam ediyor. Ayrıca Ana ağ yükseltmesi nedeniyle IOTA’nın para yatırma ve çekme hizmetlerini geçici olarak askıya alan kripto para birimi borsası olan Huobi, yaklaşık 20 saat sonra hizmetlerine yeniden başladı.

IOTA’nın Hamleleri

Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi geçtiğimiz aylarda IOTA, Jaguar’ın IOTA ağını test ettiğini duyurmuştu. Yapılan açıklamalarda, partnerlik kapsamında IOTA’nın Jaguar’ın Land Rover arabaları için akıllı bir cüzdan geliştireceği ve veri paylaşımı yapan kullanıcıların IOTA token’larıyla ödüllendirileceği belirtilmişti.

Bunun yanında Texas’ta mobilite sektörüne inovasyon getirme amacıyla Austin de IOTA ile bir ortaklığa vardıklarını açıkladı. Bu ortaklıkların IOTA’nın Tangle teknolojisinin büyük şirketler tarafından tercih edildiğini gösterdiği ifade ediliyor.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar