X


İngiltere Kripto Paralarla İlgili Yasaklarına Devam Ediyor!

İngiltere kripto paralar için sopayı yeniden eline aldı. Bu sefer kimi terbiye ediyor?
22:37
5 Ocak 2022

Çin ile benzer politikalara mı güdüyor yoksa sadece vatandaşlarını korumaya mı çalışıyor? İngiltere’nin ne yapmaya çalıştığını anlamak güç ancak üzerine güneş batmayan devlet Bitcoin ve kripto paralara en iyimser tabirle “temkinli” yaklaşıyor. İngiliz bankaların sert açıklamalarına zaten alışmıştık bugün yeni bir şey daha oldu.

Kripto Paralara Reklam Yasağı

Cryptocom, geçen yıl Coinbase, Kraken ve diğerlerinin pazarlama çabalarındaki kısıtlamaların ardından İngiltere’nin kripto reklam kısıtlamasının en son kurbanı oldu. Birleşik Krallık’ın Reklam Standartları Kurumu (ASA) popüler ticaret platformu Cryptocom‘dan, Bitcoin gibi kripto para birimleri satın almanın kolaylığını ve dijital varlıklar üzerinde getiri ödülleri kazanmayı teşvik eden iki mobil uygulama reklamının resmi yasağını onayladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto para reklamının önerilen etkilerine ilişkin katı mevzuatları nedeniyle sektörde ün kazanan ASA, pazarlama materyalini, yatırımın risk potansiyelini etkin bir şekilde belirtmemek, tüketicilerin eksikliğini kötüye kullanmak da dahil olmak üzere bir dizi finansal gözlemci kuralının ihlali nedeniyle yasakladı.

CryptoCom Reklamlarına Yasak

Cryptocom, endişe dile getirildikten sonra reklamı gönüllü olarak kaldırdı, ancak 30 Temmuz 2021’de Love Ball uygulamasında yayınlanan açılış reklamının amacının, yanlış anlaşıldığını savundu. Cryptocom “%8,5’e varan kazanç elde edin” yatırım getirisi olduğunu açıkladı. Benzer şekilde, Crypto.com’un yazılı yanıtına göre, 1 Eylül’de Daily Mail gazetesi uygulamasında yayınlanan müteakip reklam, platformlarında kripto varlıkları satın almanın hızlı sürecini göstermeyi amaçlıyordu (Kredi kartıyla anında Bitcoin satın alın) tüketicilere ticari faaliyetlerde bulunmaları için doğrudan tavsiyede bulunmaya karşıdır.

Cryptocom‘un Amerika Birleşik Devletleri’ndeki pazarlama faaliyetleri, marka bilinirliğini ana akım bir kitleye ulaştırdı. Matt Damon TV reklamı, şu anda Cryptocom Arena olarak bilinen tarihi Staples Center’ın isim hakları üzerinde 700 milyon dolarlık yirmi yıllık bir kiralamanın satın alınmasının yanı sıra ortaklaşa olarak NFT’lerin piyasaya sürülmesi. UFC, platformun hedeflerini genişletti.

Borsa yetkilisi şunları söyledi:

“Tam olarak düzenlenmiş bir endüstri inşa etmenin, uzun zamandır misyonumuz olan dünyanın kripto para birimine geçişini hızlandırmanın en iyi yolu olduğuna inanıyoruz. Uyumluluğu sağlamak ve güven oluşturmak için düzenleyicilerle birlikte çalışmak Crypto.com’un en yüksek öncelikleri olmaya devam ediyor”.

Değerlendirmelerini sonlandıran ASA, Cryptocom’a bu tür gelecekteki pazarlama materyallerinin “kripto para birimindeki yatırımların değerinin değişken olduğunu ve aşağı kadar düşebileceğini ve kripto para biriminin düzenlenmemiş olduğunu yeterince açık hale getirmesi gerektiğini” tavsiye etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
huobi
huobi
Araştırma Makaleleri

İlgili Yazılar