İndikatör: XRP’nin Adil Değeri 1 Dolara Yakın!

Özet

  • XRP'nin mevcut değeri gerçeği yansıtıyor mu?
17:00
26 Kasım 2019

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi olan XRP, 2019 yılında diğer kripto para birimlerinin ve özellikle Bitcoin‘in (BTC) aksine oldukça kötü bir süreç yaşamakta.

Kripto para sektörünün yükselişe geçtiği 2019’un ilk yarısında yerinde sayan XRP, düşüş yaşanan ikinci yarıda ise adeta ipi göğüsledi. Geçtiğimiz günlerde 0,20 doların altına inerek aylardır görülmeyen seviyeleri tekrar ziyaret eden XRP, bir indikatör tarafından yapılan hesaplamaya göre ise 1 dolara yakın bir değerden işlem görmeli. CoinFairValue isimli kripto para analiz hizmeti tarafından sunulan verilere göre, XRP’nin adil değeri 0,974 dolar seviyesinde.

CoinFairValue tarafından kullanılan indikatör ise temel olarak bir kripto para biriminin ne kadar fazla kullanıldığını hesaba katıp buna göre bir fiyat belirlemekte. İndikatör gelecekteki kullanım olasılıklarını ise hesaplamaya katmıyor ve sadece bugüne kadar elde edilen kullanımları hesaplıyor.

Ripple Sönük Kalmaya Devam Ediyor

XRP’nin arkasındaki Ripple çok büyük bir beklenti oluşturan Swell etkinliğinde ne yazık ki piyasanın beklentilerini karşılayamadı. Geçtiğimiz yıllarda Swell ile beraber XRP’nin ciddi bir yükseliş elde etmesi yatırımcıları heyecanlandırsa da, bu sefer görülen aşağı yönlü fiyat hareketi ciddi bir satış baskısı da oluşturdu. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse Ripple’ın geçtiğimiz haftalarda 300 kurumsal müşteriyi ağına kattığını belirtse de, görünüşe göre bunun XRP’ye herhangi bir etkisi olmuyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER
  • Haci
    4 sene önce

    Neye gore adil sana gore adil degilmi 🙂 bana gorede 0,00001 cent adil hadi bakalim

    15