İlk 100 Yemyeşil, Piyasada Neler Oluyor?

Altcoin’ler her zamanki gibi Bitcoin fiyatını takip ediyor...
10:07
28 Ekim 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bilindiği gibi 25 Ekim gecesi Bitcoin fiyatı artmaya başladı ve adeta tarihindeki rekorlardan birini kırarak 24 saat içinde %42 artış sergiledi. Bu artışla beraber fiyat bir kez daha 10.000 doların üstünü görmüş oldu.

Yükseliş Sebebi

Bitcoin’de (BTC) yaşanan yüksek artışların genel itibariyle altcoin’leri de etkilediği artık bir gerçek. Bitcoin’in sergilediği göz alıcı performans sonrası altcoin’lerde de güzel artışlar yaşandı.

Yükselişin Çin’in son adımları sonrasında yaşanması ve devam etmesi, performansların Çin kaynaklı olduğunu neredeyse kesinleştirdi. Ayrıca ciddi performanslar sergileyen altcoin’lerin neredeyse hepsi de Çin merkezli projeler: Tron, Qtum, Ontology, Neo, Vechain…

Çin Merkezli Projeler

İlk ondaki altcoin’lere bakıldığında son 24 saat içinde en iyi performansı Tron’un sergilediğini görüyoruz. Coinmarketcap verilerine göre Justin Sun’ın kurucusu olduğu Tron (TRON) %25’in üzerinde bir artışla fiyatını 0.0205 dolara kadar çıkardı. Tron’un yükseliş haberin, bu yazımızda sizlerle paylaştık.

Yine Çin merkezli bir proje olan Bytom (BTM), adeta rekor bir performans sergiledi. Bytom fiyatı tüm piyasa gibi stabil hareketler sergiliyordu. Ancak son yükselişlerin ardından 24 saat içinde Bytom’da %100’ü üzerinde artış yaşandı. BTM %104’lük artışla fiyatını 0.150 dolar seviyesine taşıdı.

Son yirmi dört saat içinde %24’ün üzerinde artış sergileyerek yatırımcısının yüzünü güldüren Neo (NEO) da Çin merkezli bir proje olarak karşımıza çıkıyor.

Yatırımcısını sevindiren bir başka altcoin ise Ontology (ONT)… ONT Coinmarketcap verilerine göre 24 saat içinde %40 civarında artış yaşadı. Yukarıda bahsettiğimiz gibi Ontology de Çin merkezli bir proje…

Ciddi artışlar yaşayan bu kripto paraların yanı sıra ilk yüzde yer alan HedgeTrade (HEDG), 0x (ZRX), ABBC Coin (ABBC), Luna (LUNA), EDUCare (EKT), Swipe (SXP), Digibyte (DGB), Dai (DAI), Nexo (NEXO), Crypterium (CRPT), Newton (NEW), Ren (REN) ve Seele (SEELE) dışındaki altcoin’lerin hepsi artış performansı sergiledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar