X


”Çin FOMO’su Bakkt, Libra ve Bitcoin ETF’sinden Daha Büyük!”

Çin'in yarattığı FOMO diğer bütün FOMO'ları geride bıraktı.
11:00
28 Ekim 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto para piyasası hafta başında sert bir düşüş ile güne uyandı ancak bundan yaklaşık 3 gün sonra lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) efsanevi yükselişi, kesinlikle yatırımcıların hafta sonuna mutlu girmesine sebep oldu.

Kripto para piyasası da Bitcoin ile birlikte genel bir artış yaşadı ve bunun kaynağının Çin Başkanı tarafından yapılan açıklama olduğu vurgulanmakta. Çin Başkanı Xi Jinping‘in blockchain hakkında açıklamalarını buradaki haberimizden okuyabilirsiniz.

Çin FOMO’su Hepsinden Büyük

Bitcoin’in yükselişi ile birlikte BTC’nin piyasa hakimiyeti yeniden yüzde 70’in üzerine çıktı ve piyasa toplamda 50 milyar dolarlık değer kazandı. Görünüşe göre Çin kaynaklı FOMO, kesinlikle büyük bir beklenti yaratan Bakkt, sosyal medya devi Facebook’un Libra projesi ve Bitcoin ETF‘sinden bile çok daha etkili oldu. Çin’in FOMO etkisi sadece Xi’nin yaptığı açıklamalarla da sınırlı değil. Çin Daimi Komitesi Xi’nin açıklamalarından bir gün sonra da ilk kripto para ve kriptografi yasasını kabul etmişti.

Çin piyasasına hakim isimlerden birisi olan Dovey Wan da Çin’in yerel kripto para haber kaynaklarında yatırımcıların benzer ifadeler kullandıklarını ve ”gerçek para ile yapılan Çin pump’ının, yükseliş için tek yol olduğunun” vurgulandığını ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar