İki Ünlü Şirketin Ulaştığı Sonuç Aynı: Bu Altcoin Sallanıyor! Gözde Altcoin Neden Düşüyor?

Gözde altcoin'de yaşanan düşüş yatırımcısını tedirgin ediyor. Son yapılan araştırmaya göre rakiplerinin de gerisinde kalmaya başladı.
20:40
26 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Delphi Digital tarafından sağlanan son verilere göre, Arbitrum’un Gains Network kullanımı açısından Polygon’u geride bıraktığı gözlemlendi. Gains Network, merkezi olmayan bir kaldıraç ticaret platformu olarak tanımlanıyor. DApp’ler çeşitli L2’lere çekilmeye devam ettikçe, bu durum Polygon’un DeFi alanındaki genel hakimiyetini etkileyebilir.

Dapp Radars verilerine göre, Gains Network’ün hacmi geçen hafta %32,79 oranında düştü. Bu, aynı dönemde %16,32 oranında azalan günlük aktif cüzdanlardaki düşüşün doğrudan bir sonucu olarak düşünülebilir. Balancer ve Meshwap gibi diğer dApp’ler de faaliyetlerinde bir düşüş kaydetti.

Ekosistem Üzerindeki Etkiler

Polygon’daki genel DEX hacmi düşüş eğilimine girmeye başladı. Dune Analytics tarafından sağlanan verilere göre, son birkaç gün içinde 128,63 milyon dolardan 23,9 milyon dolara düştü. Kümülatif olarak, tüm bu faktörler Polygon’un kilitli toplam değerini (TVL) etkiledi. DeFiLlama’nın verilerine göre, Polygon’un genel TVL’si son 24 saat içinde %0,28 oranında düştü.

Basın saatine göre 1,15 milyar dolar seviyesindeydi. TVL’deki düşüş, yatırımcıların Polygon ağına olan ilgisinin azaldığını gösterdi ve bu da NFT işlemlerinin sayısının düşmesiyle daha da desteklendi.

MATIC Etkilendi

Sonuç olarak, Polygon’un tokenı MATIC de ciddi şekilde etkilendi. Geçtiğimiz birkaç gün içinde hacmi 1,4 milyardan 463,73 milyona düştü. Hacimdeki bu düşüş, MATIC’in fiyatındaki düşüşle ilişkilendirilebilir. Fiyattaki bu dalgalanma nedeniyle MATIC’in volatilite metriği arttı. MATIC için yüksek volatilitenin, riskten kaçınan birçok yatırımcının MATIC satın almasını engelleyeceği iyi bilinmekte.

Sonuç olarak, Polygon’un faaliyetlerindeki düşüşün sadece geçici bir gerileme olup olmadığı görülecek. İlgi ve faaliyetteki düşüş devam ederse, hem Polygon ağı hem de MATIC token’ı üzerinde olumsuz etkileri olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar