X


ICON ve WanChain Bitcoin’i Ters Köşeye Yatırdı

ICON, NANO ve WanChain, BTC ve dolara karşı değer kazandı.
19:08
26 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bugün bazı altcoin’ler bugün %20 ile %40 arasında değer kazandı. Bu sırada Bitcoin ve Ethereum yatay hareketine devam etti.

Bitcoin 6700 dolar seviyelerine yakın seyrederken, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, EOS ve Stellar son 24 saati hafif kayıplarla atlattı.

Beklenmedik bir şekilde ICON, Ontology, WanChain, Nano, WaltonChain ve Aion, Bitcoin ve dolara karşı hızla değer kazandı. BTC ve dolara karşı NANO, Dent ve ICON %33,5’e varan yükseliş gösterdi. Bu üç altcoin günün en iyi performansını sergiledi.

2018 boyunca bahsi geçen altcoin’ler Ethereum, Ripple ve EOS fiyatlarına benzer hareketler yaptı. Ancak bugün Ethereum ve EOS’un hafif değer kaybetmesine rağmen diğer altcoin’ler bu trendi izlemedi.

ICON’da yaşanan artışın sebebi ICON ekibinin 5 milyon dolar değerinde ICX’i kısa vadede almayı planlamasından dolayı olabilir. ICON ekibi bu girişimi gerçekleştirebileceğini birden fazla toplantıda dile getirmişti. Ayrıca ICON Güney Kore’nin en büyük sigorta holdinglerinden biri Kyobo ile ortaklık anlaşması için masaya oturdu ve ön anlaşma imzalandı. ICON sigorta şirketi için Blockchain tabanlı uygulamalar geliştirecek.

Fiyat artışları alışıldık dalgalanmalar olsa da NANO, ICON ve WanChain toplulukları kripto paralardaki pozitif gelişimlere güzel yorumlarla cevap verdi.

WanChain günün 3. en çok kazananı oldu. Daha önce WanChain geliştiricileri arayüz programlarının 2.0 sürümünü yayımlamışlardı ancak bu gelişim fiyata yansımamıştı. Ethereum’un bir fork’u ve merkezsiz uygulamalar için Ethereum’un alternatifi olan WanChain’e ilgi güncellemeden bu yana artmış görünüyor.

Kısa vadede altcoin’lerin bu hareketi devam ettirmesi pek mümkün görünmüyor. Kripto piyasasının genelinde işlem hacmi oldukça düşük. Geçtiğimiz hafta kripto piyasası 13 milyar dolar işlem hacmine sahipti. Bugün itibariyle işlem hacmi 10 milyar doların altında. Eğer kripto para piyasasında işlem hacminin yükseldiğini göremezsek altcoin’lerin gerilediğine şahit olabiliriz.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar