Hem Çöküşleri Hem de Yükselişleri Bilen Analist: Bitcoin’in Sıradaki Seviyesi Bunlar!

Özet

  • Ünlü kripto para analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin (BTC) fiyatı düşerken takip edilmesi gereken kilit fiyat seviyelerini işaretledi ve kripto para yatırımcılarıyla paylaştı.
08:17
22 Nisan 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yakından takip edilen kripto para analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin (BTC) fiyatı düşerken takip edilmesi gereken kilit fiyat seviyelerini işaretledi ve kripto para yatırımcılarıyla paylaştı.

Bitcoin’de Önemli Seviyeleri Tek Tek İşaretledi

Ünlü kripto para analisti Michaël van de Poppe, en büyük kripto paranın mevcut seviyelerde zayıflık gösterdiği ve daha da geri çekilebileceği konusunda yatırımcıları uyararak şunları söyledi:

Bitcoin şu anda zayıflık gösteriyor. Aralıktan geri döndü ve önemli seviyelerden birini kaybetti. Son önemli seviye 27 bin 600 dolar seviyesiydi. Altında likidite olabilir, ancak hızlı bir toparlanma gerekiyordu. Hızla yükselip 28 bin 800 doları kırılmazsa 26 bin 200 doları göreceğimizden şüpheleniyorum.

BTC, bu yazının hazırlandığı sırada gün içinde kaydettiği yüzde 3,21 düşüşle 27 bin 347 dolardan işlem görüyor. Bu, fiyatın Van de Poppe’nin işaret ettiği ve kritik seviye olarak nitelendirdiği seviyenin altında işlem gördüğü anlamına geliyor. Öte yandan Bitcoin’in son 7 günde yüzde 10’un üzerinde, son 30 günde ise 3’ün üzerinde değer kaybettiği görülüyor.

ABD Dolar Endeksi Düşerken Bitcoin’in Düşmesini Sorguladı

Dahası, Van de Poppe, ABD Dolar Endeksi (DXY) düşerken ve altın fiyatı yükselirken BTC’nin neden düştüğünden tam olarak emin değil. Ayrıca geleneksel finansal göstergeleri Nasdaq ve S&P 500 (SPX) için daha az volatilite olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

Nasdaq ve SPX gün içinde zar zor hareket ediyor. Getiriler düşüyor. DXY akümüle oluyor. Altın fiyatı yükseliyor. Ancak, Bitcoin düşüyor. Endeksler takip etmeye hazır mı? Bu bölgede Bitcoin için izlenecek seviyeler 28 bin 200 dolar ve 27 bin dolar civarı olacak.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI