reklamı kapat

Güney Kore Ve Japonya Büyük Borsalara Onay Verdi

Bithumb ve Coincheck ülkelerinden onay aldılar.
11 Ocak 2019
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Güney Kore İnternet ve Güvenlik Kurumu (KISA) ülkenin en büyük kripto para borsası Bithumb’a lisans verdi. Aynı zamanda Japonya finansal düzenleyicisi FSA ülkenin büyük kripto para borsası Coincheck’in kaydını kabul etti.

Resmi açıklamaya göre Bithumb alanındaki en üst seviye sertifikaya sahip oldu. Güney Kore’de 8,99 milyon dolardan fazla kazanan kripto para borsalarının bu sertifikayı almaları yasal bir zorunluluk. Şirket yaptığı açıklamada güvenlik sistemlerini geliştirmeye devam edeceklerini belirtti. Küresel çapta müşterileri olduğunu ifade eden şirket sözcüsü kripto para borsaları arasında en iyi olacaklarını dile getirdi.

Temmuz 2016’da Bithumb hack’lenmişti ve sonucunda 31 milyon dolar değerinde kripto para çalındı. Borsa hack’lenmesinin ardından kullanıcıların zararlarını karşılayacağını açıkladı.

Bir başka önemli karar da Japonya’dan geldi. Japonya’nın en büyük borsalarından Coincheck kayıtlanma sürecini tamamladı ve FSA’den onayı aldı. 2018 başlarında Coincheck hack’lenmişti ve 420 milyon XEM token’i kayıplara karıştı. Şirket kullanıcıların zararını karşıladı ardından Monex Group borsayı satın aldı.

Güney Kore ve Japonya Bitcoin söz konusu olduğunda öncü ülkelerin başında geliyor. Verilere göre Japon Yen’i Dolar’dan sonra Bitcoin alışverişinde en çok kullanılan 2. para birimi, 3. sırada ise Kore Won’u geliyor. Onaylanan borsaların fiyatlara her iki yönlü de etkisi olabilir ancak benimsenme bakımından faydalı olacağını söyleyebiliriz. Her iki ülke de kripto para borsası güvenliğini en üst seviyeye çıkartmak adına yasal düzenlemelere büyük önem gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.