Güncel Yorum: 5 Kripto Para Analistinin Bitcoin ve Altcoin Görüşü!

Kripto paraların kısa vadeli geleceğine ışık tutan 5 önemli yorum. Yatırımcıları neler bekliyor?
19:40
15 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para yatırımcılarının tamamının üst düzey teknik bilgisi olması gerekmiyor. Bu işi üstlenen çok fazla popüler isim var. Farklı görüşleri birbiri ile karşılaştırıp çıkarımlarda bulunmak da bazen kazanç getirebilir. Güncel durumu anlamak için bu alanda tecrübeli isimlerin penceresinden piyasaya bakmak güzel. Şimdi gelin güncel duruma ve 5 popüler ismin görüşlerine odaklanalım.

Bitcoin (BTC) Neden Yükseldi?

Bitcoin fiyatı son gelen iyimser ABD ekonomik verilerinin ardından yönünü yukarı çevirdi. Analistler, Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen son ekonomik rakamların hoş bir sürpriz yapmasıyla birlikte zaten dalgalanma öngörüyorlardı. Perakende satışlar ve Empire State İmalat Endeksi, Fed’in sıkı politikasına rağmen ekonominin halen dirençli olduğunu gösteriyor. Yüzbinlerce kripto para yatırımcısı tarafından takip edilen popüler analist Michael Poppe konuyla ilgili şunları söyledi;

“Son derece olumlu rakamlar. Çekirdek Perakende Satışlar ve Perakende Satışlar beklentileri aşarken, İmalat Endeksi de beklenenden daha olumlu. Göründüğü gibi rahatlama rallisi devam edecek.”

Crypto Ed ise kısa süre önce görüş bildiren diğer bir analistti.

“Bugün beklediğim geri çekilme konusunda yanıldım. Son yükselişten önce bir geri çekilme bekliyordum. Belirtildiği gibi 22.300 doların geri kazanılması benim için yükseliş anlamına geliyor ve 25.000 dolara kapı aralıyor”.

Kripto Paralar Yükselecek Mi?

Üçüncü analist Skew kritik 22.500 dolar desteğinin boğalar tarafından geri kazanılmasını önemli bir gelişme olarak yorumladı. Eğer bu seviye üzerinde kapanışlar devam ederse analiste göre BTC ve altcoinlerde toparlanma devam edecek.

“22.500 dolar güçlü bir destekti ve fiyat 19 gün boyunca yukarıda konsolide edildi. Bu seviyenin üzerinde kapanışlar görmek iyi olur. Aksi taktirde fiyat kırılma konsolidasyonunu yeniden tekrar edecek”.

TraderSZ ise görüş açıklayan dördüncü popüler analistti ve temkinli olmayı seçti. Dikkat çektiği konu önemli;

“Ben olsam hala temkinli davranırdım. Hem BTC hem de ETH halen Ocak ayının en yüksek seviyesinin altında. Üstelik dolar endeks (DXY) yükselmeye devam ediyor. Çok iyimser değilim.”

Dolar endeksi 103,5 seviyesini geri aldı ve bunun üzerindeki kapanışlar düşüş trendinin bitmiş olabileceğini teyit ediyor. Geçtiğimiz haftalarda hatta aylarda bu bölge üzerinde çok durmuştuk ve Bitcoin’in yükselişi için doların daha fazla güçlenmemesi gerektiğini biliyoruz. Beşinci uzman isim Michael J. Kramer ise bu dolar endeksine odaklanıyor.

“Doların üzerindeki tüm ağır baskıya rağmen, DXY 2022 günlük kapanışının üzerinde işlem görüyor. İlginç.”

Ona göre bu güçlü duruş yakın zamanda risk piyasaları için bir sürpriz getirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar