100 Doları Aşabilir! Kısa Vadede Bu Altcoin Yükselebilir!

Veriler net ve Ağustos ayında gerçekleşecek olan halving nedeniyle boğaların motivasyonu yüksek görünüyor.
19:16
15 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ağustos ayı onun için kritik bir tarih ve birçok uzman daha fazla yükseliş bekliyordu. Peki bu sefer olacak mı? Bitcoin fiyatı 22.800 doları tekrar aştığı için yatırımcılara umut veriyor. BTC yazı hazırlandığı sırada 22.820 dolarda bulunuyordu. SEC’in kripto şirketlerini zorlayacak yeni kurallarına rağmen fiyat güçlü kalmaya devam etti.

Litecoin (LTC)

Litecoin 13 Şubat’ta 88,16 dolara düşerken, Bitcoin 21.300 dolara kadar geriledi. Fakat 2 gündür kripto paralarda genel bir yükseliş var. Bitcoin fiyatı enflasyon verisi beklentinin üzerinde gelmesine rağmen arttı.  Bu durum boğalar için cesaret vericiydi. Özellikle Litecoin alıcıları Şubat 2023’te güçlü bir performans sergiledi. 88 dolardan 96 dolar seviyesine kadar hızlı bir toparlanmaya yaşayan LTC Coin için sonraki hedef 100 dolar olacak.

Dört saatlik grafikte LTC Coin 94,7 dolarlık direnç bölgesinin üstünde ve bu seviye 12 Şubat’taki düşüş sırasında direnç olarak yeniden test edilmişti. Fiyat daha düşük bir dip yaptığında ve 88,4 dolara indiğinde RSI daha yüksek bir dip yaptı. Bu yükseliş farklılaşmasını fiyatlarda keskin bir sıçrama izledi. OBV verileriyle birleşen bu sıçrama, Litecoin’in önümüzdeki günlerde 100-106 dolar aralığına çıkmak isteyebileceğini gösteriyor.

LTC Coin Yorum

OBV bize ciddi bir satış baskısı olmadığını gösteriyor. Yukarı yönlü 100-106 dolar bölgesi günlük bir düşüş emri bloğu bulunduruyor. Bu bölgenin kolayca kırılması beklenmiyor fiyatın bir süre 100 dolar üzerinde konsolide olması muhtemeldir. Eğer Bitcoin 22.800 dolar seviyesinde tutunabilirse LTC boğalarının işi kolaylaşacak ve fiyatı 115 dolardaki direnç noktasına taşıyacaklar. Fonlama oranı bir kez daha negatif bölgeye kaydı, ancak yükseliş niyeti belirgindi. LTC Coin için talep güçlü kalmaya devam ediyor.

Fiyatların yanı sıra, OI özellikle son birkaç gündür yükselişte. Bu, duyarlılığın yükselişte kaldığını gösterdi ve LTC 94,7 dolar üzerinde kaldıkça bunun devam etmesi beklenebilir. Şimdilik SEC’in yeni kurallarına Bitcoin’in bir cevabı olmadı. Ancak Kraken ve Paxos geçtiğimiz günlerde fiyatlandığı için düzenleyici cepheden gelen adımların yeni bir satış dalgası oluşturmaması muhtemel görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar