Elon Musk Bombayı Patlattı! Önce Doge Sonra Shiba, Peki Şimdi Sırada Ne Var?

Elon Musk yaptığı açıklamalarla kripto paralarda büyük etkiler yaratmaya devam ediyor. Bu memecoin'e dikkat çeken Musk yükselişi tetikledi.
21:45
15 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Elon Musk’ın kripto para birimleriyle ilgili tweet’lerine ve geçmiş deneyimlere bakılırsa, Floki Inu coin önümüzdeki bir ay boyunca en çok konuşulan coin olabilir. Floki’nin Twitter paylaşımı, Musk’ın yeni CEO’yu bulma arayışında bir pazarlama stratejisine de dönüşebilir.

Musk, yeni CEO arayışının devam ettiğini ve Twitter’ın 2023 yılı sonuna kadar yeni CEO’ya sahip olabileceğini açıkladı. Bu arada kripto topluluğu, Tesla CEO’sunun uzun bir aradan sonra nihayet kripto para birimleri hakkında bir tweet atmış olması nedeniyle yükselişe geçti.

Floki, Bir Sonraki DOGE Mi?

Elon Musk’ın son iki yılda Dogecoin’i (DOGE) net bir şekilde onaylamasının ardından, Floki de şimdi Elon Musk’ın memecoinlere verdiği destek sayesinde sahneye çıkıyor. Bununla birlikte, Floki destekçileri sevinç içinde olabilir. 2022’nin başlarında Shiba Inu (SHIB) ve DOGE çılgınlığı yaşanmıştı. Yakın zamanda bir Twitter hareketliliği de yaşanabilir. Ancak, bu token için yalnızca destek söz konusu olabilir.

Twitter CEO’su Musk tarafından Floki trendi yakalandıktan kısa bir süre sonra, büyük kripto borsası KuCoin memecoin’i listelediğini duyurdu. Kucoin’in duyurusunu takiben diğer küçük borsalar listelediklerini açıklarken bazıları da bunun için hazırlanıyor.

Shiba’nın Yerinde Gözü Mü Var?

Çok kısa bir süre önce Floki geliştiricileri, 55 milyon dolar değerindeki FLOKI token’larının yakılmasını içeren bir yönetim değişikliği önermişti. Genel olarak Shiba Inu’ya rakip olarak görülen memecoin ekosistemindeki geliştiriciler, diğerlerinin yanı sıra NFT pazarları, metaverse tabanlı oyunlar, eğitim platformları yaratıyor. Bu nedenle, Elon Musk’ın ilgisi sayesinde daha fazla haber kripto para birimini tüccar ilgisi açısından çok daha güçlü bir yere taşıyabilir.

Çarşamba günü bir etkinlikte konuşan Musk, sosyal medya platformunun başkanlığından istifa etmeyi planladığını söyledi. Acil öncelikleri, yeni CEO göreve başlamadan önce Twitter’ı finansal olarak istikrara kavuşturmak. Musk’ın yeni Twitter CEO’su hakkındaki tweetlerinin ardından memecoin’in fiyatı yaklaşık %60 arttı. Kripto para, 320 milyon dolarlık mevcut piyasa değerine göre kripto para birimleri arasında 217. sırada yer alıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar