X


Google Yatırımcıları Hacker Kurbanı Olmamaları İçin Uyardı

Mark Risher yatırımcıların hacker kurbanı olmamak için sosyal medyada yazdıklarına ve e-posta adreslerine dikkat etmeleri gerekttiğini belirtti.
21:00
18 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Söz konusu e-posta güvenliği olduğunda Google’ın önde gelen ismi Mark Risher CNBC ile röportaj yaptı ve kripto para yatırımcılarına tavsiyelerde bulundu.

Risher’a göre sosyal medya kullanıcıları kendilerini hacker’ların hedefi haline getirebiliyor. Sosyal medyada kripto paralar hakkında paylaşım yapan yatırımcılar hacker’ların bilgi toplamasını kolaylaştırıyor. Son zamanlarda sosyal medya güvenliği tartışmaları gündemde yer etti. Adam kaçırma ve hırsızlık vakalarının sosyal medya ile bağlantıları bulundu.

Risher hedef haline gelmenin çok kolay olduğunu ve basit bilgiler üzerinden çabucak açığa çıkılabildiğini belirtti:

Halka açık internet ortamında Bitcoin hakkında bir şeyler yazarsanız, bu sizi hedef haline getirebiliyor.

Yüksek piyasa değerine sahip kripto paraları listeleyen çevrim içi platformlar %99 oranında üye alımlarını e-posta aracılığıyla yapıyor. Bu platformlarda kullanılan e-posta adresleri aynı zamanda forumlara ve sosyal medya hesaplarında kullanıldıklarında hacker’ların işi kolaylaşmış oluyor. Hacker’a sadece e-postayı hack’lemek kalıyor. Google ve diğer bütün hizmet sağlayıcılar buna benzer olayların önüne geçmeye çalışsa da farklı internet sitelerinde aynı e-posta adresini kullanmak riski artırıyor.

En iyi sistemler dahi zaman zaman hack’lenebiliyor, bu yüzden kullanıcıların basit önlemler alması gerekiyor. Blockchain tabanlı şirketler de milyonlarca dolarlık saldırıların kurbanı olabiliyor. Risher alınabilecek en basit önlemin bütün internet siteleri ve tabii ki borsa hesapları için farklı e-posta adresi kullanmak olduğunu dile getirdi. Ayrıca mantıksız, çok yüksek kazançlar vaadinde bulunan platformlardan uzak durulması gerekiyor.

Kaynak: Blokt

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER