X


Google CEO’sunun 11 Yaşındaki Oğlu Kripto Para Madencisi Çıktı! 

Google CEO'su Sundar Pichai katıldığı etkinlikte oğlunun kripto para madencisi olduğunu açıkladı.
08:00
4 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Google’ın CEO’su Sundar Pichai oğlunun kripto para sektörüne girdiğini açıkladı. 11 yaşındaki CEO çocuğu Ethereum madenciliği yapıyormuş.

BlackRock’tan Larry Fink’in de katıldığı New York Times DealBook etkinliğinde konuşan Pichai, teknoloji bağımlılığı ve çocuklar için ekran başında geçirilen sürenin yönetimi soruldu. 650 milyon dolar net varlığa sahip olduğu düşünülen Pichai kendi hayatından örnek verdi ve “diğer tüm veliler gibi” olduğunu belirtti. Daha sonra beklenmedik bir şekilde oğlunun kripto paralarla ve giderek büyüyen kripto sektörüyle amatörce ilgilendiğini açıkladı.

Pichai bir gün ailesiyle akşam yemeğine çıktığında sohbetin bir noktasında Bitcoin’den konuşmaya başlamış. Oğlu Pichai’nin sözünü bölerek babasına aslında Bitcoin’den değil Ethereum’dan bahsettiğini belirtmiş.

Daha sonra evdeki tek bilgisayarı kullanarak (ASIC veya bilgisayar sunucusu değil) ETH kazdığını eklemiş. Olayın en ironik yanı, ‘Google’ CEO’sunun burnunun dibinde, haberi olmadan kripto para kazılmış olması.

Bir diğer ilginç nokta; Pichai, çocuğu kripto para sektörüne giren tek Google üyesi değil. Google’ın kurucularından Sergey Brin yaz aylarında 10 yaşındaki oğlunun ETH kazdığını açıklamıştı (Brin Ethereum hayranı). Ancak Pichai ailesinin aksine Brin ailesinde kripto para madenciliği ele ele verilerek yapılan bir çalışmaymış. Brin konuya dair şu sözleri sarf etti:

Bir veya iki yıl önce oğlum oyun bilgisayarı almamız konusunda ısrarcı davrandı. Ve ona dedim ki, ‘Tamam, oyun bilgisayarı alırsak kripto para kazmalıyız.’ Böylece ETH madenciliğine başladık.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar