reklamı kapat

Gemini Sonunda Bitcoin Cash’i Listelediğini Duyurdu

Gemini aylar sonra Bitcoin Cash'i listelediğini duyurdu.
15:00
8 Aralık 2018

Winklevoss kardeşlerin kripto para borsası Gemini, cuma günü yaptığı açıklamayla Bitcoin Cash’i listelediğini duyurdu.

New York merkezli kripto para borsası Gemini yalnızca Bitcoin Cash olarak kabul edilen Bitcoin Cash ABC’ye destek verecek. Gemini, çatallanmayla birlikte ortaya çıkan diğer bir kripto para birimi Bitcoin Cash Satoshi Vision’ı ise destekleyemeyecek. Gemini ekibi, sadece Bitcoin Cash’i desteklediklerini şu sözlerle duyurdu:

Bitcoin Cash SV gibi desteklemediğimiz bir ağ üzerinden gönderilen kripto paralar geçersiz sayılır ve geri iade edilmez. Bitcoin Cash SV’yi değerlendirmeye devam ediyoruz. Gelecek haftalarda Bitcoin Cash SV’yi destekleyip desteklemeyeceğimize karar vereceğiz.

Gemini ayrıca New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın Bitcoin Cash’i listelemelerine onay verdiğini belirtti. Ancak henüz New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan onaylamaya ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Gemini kullanıcıları bugünden itibaren Bitcoin Cash alım, satım ve yatırma işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Gemini hali hazırda Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve ZCash’i destekliyor. Gemini, geride bıraktığımız mart ayında Litecoin’i ve Bitcoin Cash’i listelemeyi planladıklarını açıklamıştı. Ekim ayında ise platformun kurucuları Tyler ve Cameron Winklevoss kardeşler Gemini’nin Litecoin’i desteklediğini duyurmuştu.

ABD merkezli kripto para borsaları Coinbase ile Gemini arasında kıyasıya bir rekabet var. Öyle ki Coinbase geçmiş yıllarda listeleme konusunda ince eleyip sık dokurken bu yıl ise platformda birçok yeni kripto para birimini listelendi. Hatta geçtiğimiz günlerde Coinbase, Gemini’yle aralarındaki rekabet nedeniyle Stellar yerine Gemini’de hali hazırda desteklenen ZCash adlı kripto para birimini desteklemeyi tercih etmişti.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.