X


Fast Food Devi DASH Kabul Edecek

Venezüella'da yer alan ünlü fast food devi önümüzdeki haftadan itibaren DASH ile yapılan ödemeleri kabul edeceğini açıkladı...
14:00
8 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Venezüella’daki Kentucky Fried Chicken restoranları önümüzdeki haftadan itibaren DASH ödemelerini kabul edeceklerini açıkladılar. Dolayısıyla Venezülla vatandaşları kripto paraları gündelik hayatta kullanmanın bir başka yolunu keşfetmiş olacak…

Yapılan resmi açıklamalara göre DASH ödemeleri ülkenin yirmi dört farklı bölgesinde kullanılmadan önce Venezüella’nın başkenti Caracas’taki KFC’lerde kabul edilmeye başlayacak.

DASH Help, DASH Merchant Venezuela ve DASH Text’in kurucu ortaklarından biri olan Alejandro Echeverria, KFC ile ortaklıklarının üç aylık uzun bir çalışmanın sonucunda ortaya çıktığını ifade ediyor. Echeverria ortaklık ile ilgili şunları dile getiriyor:

Venezüella’daki KFC restoranlarının DASH ödemelerini kabul etmesi, küresel çapta tanınan bir marka tarafından kullanılacağı için kripto para açısından büyük bir başarı. Gerçekleşen bu hamleyle DASH kullanıcıları hem benimsenmenin devam ettiğini görüyor hem de yatırımcıların DASH’e olan eğiliminin devam ettiği kanıtlanmış oluyor.

Öte yandan KFC Venezüella’daki DASH kabul eden ilk şirket değil. KFC’den önce Subway, Papa John’s Pizza ve Traki’nin de dahil olduğu birkaç firma DASH ile işbirliğine başlamıştı. Dolayısıyla KFC büyük listeye katılan son isim oluyor.

Venezüella uzun zamandır hiperenflasyonla mücadele ediyor. Bu süreç içinde de kripto para birimleri ülke genelinde giderek daha yaygın bir şekilde kullanılmaya devam ediyor. Bu kripto paralar arasında ise DASH başı çekiyor. Hatta DiscoverDash’in verilerine göre Venezüella’da DASH kabul eden 2.445 işletme bulunuyor.

Echeverria da bu konuyla ilgili şunları ifade ediyor:

DASH Venezüella’da hızla yayıylıyor ve hızla büyüyor. Öncelikle küçük işletmeler ve aile şirketleri DASH ödemeleri kabul etmeye başladı. Ancak şu anda daha köklü işletmeler de DASH’i tercih ediyor.

Kaynak: Dailyhodl

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar