X


Gatecoin 25.000 USD Yatırım Aldı

09:02
28 Ocak 2016

Hong Kong merkezli gelişmekte olan Bitcoin borsası Gatecoin, Londra’da bulunan uluslararası bankacılık şirketi Standard Chartered ve Çin Web Hizmetleri devi Baidu tarafından desteklenen bir projeye imza attı. Proje Microsoft’un ve Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’nın aralarında bulunduğu dünyanın önde gelen şirketleri tarafından da destekleniyor.

Gatecoin, geliştirdiği programa yatırım desteği alabilmek için bir start-up geliştirme firması olan SuperCharger ile çalıştı. Hong Kong merkezli SuperCharger firması FinTech şirketleri için yatırım desteği arayan bir şirket. Yani gelişmiş ve büyük firmalar ile gelişmekte olan firmalar arasında bir nevi köprü görevi görüyor.

Bu proje için SuperCharger’ın dünyanın önde gelen firmalarının desteğini alarak Gatecoin’e 25.000$’lık bir yatırım sağladığı belirtiliyor. Ayrıca şirket, ilerleyen günlerde PayPal ve Barclays gibi sektörün önde gelen finans firmalarından da sponsorluk desteği alacak.

Gatecoin’nin eski CEO’su ve kurucusu Aurelien Menant, Coindesk’e verdiği röportajda; Gatecoin’nin şu sıralar Bitcoin brokerlığı üzerine daha hızlı çözümler bulmak adına çalıştığını ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar