Kimlik Denetim Sistemlerinde Blockchain Uyanışı

10:00
28 Ocak 2016

Bitcoin Foundation üyesi Vinny Lingham, popüler hediye kart servisi Gyft’den yeni girişimlere adım atmak için ayrıldığını duyurdu. Lingham, Palo Alto merkezli dijital kimlik koruma girişim şirketi Civic ile yoluna devam edecek.

Civic, geçtiğimiz yıl içerisinde Pantera Capital, Blockchain Capital ve Digital Currency Group’un da aralarında bulunduğu Social Leverage‘dan 2.75 milyon dolar tohum yatırım almıştı.

Firma ABD sosyal güvenlik numarası üzerine blockchain teknolojisini kullanarak güvenli çözümler üretmeye çalışıyor ve 2016 bahar aylarında lansmanının yapılması planlanıyor.

Lingham verdiği bir röportajda şunları ifade ediyor;

“İsteyin ya da istemeyin, kimlik bilgileriniz sanal ortamda oralarda bir yerlerde duruyor ve  mevcut sistemlerde çok fazla güvenlik açığı var. Şu anda kötü niyetli kişiler sizin bilgilerinizle kredi kartı çıkartıyor veya bankadan kredi alıyor olabilir. Bu herkes için çok büyük bir problem ve tehdit. Bu noktada Civic şirketinin temel amacı, kimlik bilgilerinizi dijital dünyada daha güvenli hale getirmektir.”

Ayrıca blockchain’in veri güvenliği için yakın gelecekte büyük rol oynayacağını belirten Lingham, blockchain’in şu anda en güvenli bilgi depolama ve saklama yeri olduğunu vurguluyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar