X


Bitcoin ile Ödeme Sayısı Son Bir Yılda %110 Arttı

11:43
28 Ocak 2016

Bitcoin ödeme servis sağlayıcısı Bitpay’in yayınladığı raporda 2015 yılında (özellikle de) Kasım-Aralık aylarında Bitcoin ödemelerinin çok büyük oranda arttığı belirtiliyor.

2015 yılının genelinde Bitcoin fiyatının 300 USD altında kalmasına rağmen Bitcoin ile ödeme yapma gerçeği gerilemedi ve son bir yılda aylık ortalama 100,000 işlem ile Bitpay’in işlem hacmi %110 artış gösterdi.

Dünyanın herhangi bir yerinde her 25 saniyede bir, Bitpay altyapısı kullanan bir iş yerinde Bitcoin ile alışveriş yapılıyor.

Bu rakam henüz kredi kartı veya nakit alışverişler ile mukayese edilemese de, Bitpay’e göre büyük bir gelecek vaat ediyor.

Bitpay’in işlem hacminin çoğunluğu %54 ile Avrupa ülkelerinde gerçekleşirken; 2014’e kıyasla 2015 yılında işlem sayısındaki en fazla yükseliş %1747 ile Latin Amerika’da yaşandı.

Hatırlatalım ki, Bitpay küresel anlamda hizmet veren servis sağlayıcılardan sadece biri, bu şirketin dışında onlarca Bitcoin ve kripto para ödeme altyapısı sunan şirket daha var. Bu durum hesaba katıldığında yukarıdaki rakamların küresel anlamda çok daha yüksek olacağı düşünülmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar