X


Freewallet Kullanıcıları Zincir Dışı İşlemlerle 520 Bin Dolar Tasarruf Sağladı

Bitcoin geçtiğimiz yılın son çeyreğinde 20 bin dolarla tarihi zirvesine ulaşmış, işlem ücretleri de aynı oranda bir hayli artmıştı.
14:00
30 Ağustos 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Söz konusu kripto paralar olunca işlem ücretleri zaman zaman can sıkıcı boyutlara ulaşabiliyor. Ancak Freewallet, kullanıcılarının ücretsiz ve anlık işlemler gerçekleştirmesine olanak tanıyor. Bu işlemler Blockchain ağı üzerinde eş zamanlı olarak kaydedilmediğinden dolayı kullanıcıların işlem ücreti ödemesine gerek kalmıyor.

Freewallet yaptığı açıklamada kullanıcılarının 1 yıllık dönemde gerçekleştirdikleri işlemlerden 520 bin dolarlık tasarruf sağladığını kaydetti. 520 bin dolarlık tasarrufun yaklaşık 400 bin dolarlık kısmı Monero ile gerçekleştirilen işlemlerden, 60 bin dolarlık kısmı Ethereum’la gerçekleştirilen işlemlerden ve 57 bin dolarlık kısmı ise Bitcoin’le gerçekleştirilen işlemlerden elde edildi. Freewallet’ın kurucu ortağı Alvyn Hagg şunları kaydetti:

Kullanıcılarımızın hem güvenliğini sağlamak hem de tasarruf etmelerini mümkün kılmak için zincir dışı transferleri geliştirmeye oldukça fazla çaba sarf ediyoruz. Bence ağ dışı işlemler kullanıcılarımız için oldukça işlevsel. Kullanıcılarımıza daha fazla fayda sağlamak amacıyla MinerGate ile bir anlaşmaya vardık. Böylece MinerGate kullanıcıları hiçbir işlem ücreti ödemeden elde ettikleri madencilik gelirlerini Freewallet cüzdanlarına çekebilecekler. Bu işlemler Blockchain ağına kaydedilmediğinden işlem ücreti ödemeye de gerek kalmıyor. Gelecek yıl kullanıcı kitlemizi daha da genişleteceğiz, bütün bunlar uzun bir yolculuğun bir parçası.

Freewallet ayrıca platformdaki en popüler kripto para birimlerini de sıraladı. Buna göre platformda en çok işlem gerçekleştirilen 10 kripto paranın yüzdelik sıralaması şöyle; Ethereum %23, Monero %20, Dogecoin %17, Bitcoin, %14 Bytecoin, %11, DigitalNote %4, ZCash %4, Bitcoin Cash %3, Bitcoin Gold %3, Monero Orginal %1.

Geçtiğimiz günlerde Google Play’de en popüler kripto para cüzdanı seçilen Freewallet 2016 yılında piyasaya sürüldü. Freewallet 25 farklı kripto para birimini ve 250’den fazla token’ı destekliyor. Freewallet’ın kullanıcı sayısı ise 3 milyonu aştı.

Kaynak: Cryptodaily.co.uk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar