reklamı kapat

Fortune 40 Yaş Altı 40 Listesinde Sektörden Hangi Oyuncular Yer Alıyor?

Fortune dergisinin bu yılki “40 Under 40” listesinde kripto para sektöründen beş isim yer alıyor.
19:00
20 Temmuz 2018
  • Serhat AntSerhat Ant

Fortune dergisinin bu yılki “40 Under 40” listesi dün yayımlandı. Listede kripto para sektöründen beş isim yer alıyor.

1999 – 2003 arasında yayımlanan Fortune 40 yaş altı listelerinde yalnızca kişilerin serveti hesaba katılıyordu. 2008 finansal krizi sonrasında başarı, güç ve küresel alanda etki gibi kriterler değerlendirmeye eklendi.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin üst üste üçüncü kez listeye girmeyi başardı. 22 sırada kendine yer bulan Buterin’den, “deneyi” Bitcoin’den sonra en değerli kripto icadı olmayı başarmış “sıska bir vizyoner” olarak bahsediliyor. Geçen yıl 10. sıradaki Buterin için “Rusya doğumlu, incecik bir yazılım geliştiricisi” yakıştırması yapılmıştı. 2016’da 31. sırada yer alan Buterin için “çocukluk oyuncağı Microsoft Excel’di” yorumu yapıldı. Bu yıl SEC’in ether’in menkul kıymet olmadığını deklare etmesi ve Buterin’in Google’ın iş teklifini reddetmesi ayrıca not düşülüyor.

Kripto para borsası Coinbase’in 34 yaşındaki CEO’su Brian Armstrong 20. sırada kendine yer bularak listeye 2. kez girdi. Coinbase’in geçtiğimiz yıl 1,6 milyar dolar değere ulaşmasıyla Armstrong listede 10. sırada yer almıştı.

İlk kez listeye giren Rus geliştirici Pavel Durov (33) 25. sırada kendine yer buluyor. Durov VKontakte’nin ve 200 milyon kullanıcıya ulaşan Telegram’ın kurucusu. Bilindiği üzere Telegram düzenlediği iki ayaklı ICO’da toplam 1,7 milyar dolar yatırım toplamıştı.

Listenin 24. sırasını Robinhood platformunun CEO’luğunu Vlad Tenev (31) ve Baiji Bhatt (33) paylaşıyor. Robinhood seçkin ABD eyaletlerinde sıfır masraflı kripto para işlem hizmeti sunuyor. 363 milyon dolarlık yatırım alan şirket 5,6 milyar dolar değere ulaşarak ABD’nin en değerli 2. finansal teknoloji startup’ı oldu.  

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.