X


Fiyat Tahmini: Ankete Göre Bu Altcoin Yüzde 40 Artabilir!

Kriptolar her ne kadar bugün ciddi bir düşüş yaşasa da bu altcoin için kullanıcılar, fiyatının %40 kadar artacağını savunuyor.
14:20
6 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Vechain (VET), her ne kadar bugün %12’nin üzerinde düşüşler görse de yatırımcılar, Mayıs ayı içerisinde bu proje içerisinde olacak gelişmelerle %40’a kadar artabileceğini söylüyor. Aslında genel olarak bakıldığında kripto piyasası, genel bir düşüş sergiliyor ve VET’in bu denli düşüşü kripto piyasasına paralel ilerliyor.

VET Fiyat Tahmini

Bu yazı yazılırken VET, son 24 saatteki %12’nin üzerindeki düşüşüyle yaklaşık 0,04615 dolardan işlem görüyor. Ancak özellikle platformundaki kullanıcıların fiyat tahmini anketi yapmasıyla bilinen CoinMarketCap kripto topluluğu, VeChain’in Mayıs sonuna kadar 0,06589 dolardan işlem göreceğini tahmin ediyor. Ki bu, ekosistemin bu altcoine güvendiğini gösteriyor.

Bu spesifik fiyat tahmini, mevcut değerinden %40 kadar bir artışa denk geliyor. Başka bir oylamada kullanıcılar, Haziran ayı için ise Mayıs ayındaki tahmine 0,01831 dolar daha ekleyerek şu andaki VET fiyatının %39 kadar artmış olacağını savunuyor. Tüm bunlar, VET’in yaptığı ortaklıklara ve ödeme yöntemi olarak birçok yeni yerde benimsenmesine bağlanıyor.

Neden Güveniliyor?

Mart ayında VeChain CEO’su Sunny Lu, VET’in Alchemy Pay ile ortaklığını duyurmuştu. Böylece VET, küresel çapta benimsenmesini artırıyor ve Alchemy Pay’in geçtiği her ödeme noktasında geçerli oluyor.

Ayrıca CEO, Alchemy Pay ile Visa, Mastercard ve Paypal gibi ana ödeme yöntemlerinin etkinleştirilebildiğini ve bunun da birçok yeni kullanıcı için engel olarak görülen kripto borsası komplikasyonlarını ortadan kaldırdığını belirtiyor. Dolayısıyla bu gelişme ile VET, hem kullanım alanlarını artırıyor hem de benimsenmesini katlıyor.

Bu gelişme sonrasında CoinMarketCap’in kripto ekosisteminin inandığı gibi bir fiyat artışı gelip gelmeyeceği net olarak yorumlanamasa da bu ödeme yöntemi ortaklığının VET’e etkisi elbette ki olabilir. Ancak yine de Bitcoin (BTC)’nin hareketleri piyasa için önem taşıyor ve eğer düşüşüne devam ederse diğer kriptoları kötü etkilediği de reddedilemiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar