X


Fenerbahçe Token (FB) Ne Zaman Satışa Açılacak? Tüm Detaylar ve Tarihler!

Fenerbahçe Token (FB) için tüm detayları ve soruları cevaplandırıyoruz.
23:50
8 Ağustos 2021

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün taraftar token olarak çıkardığı kripto varlık, topluluğun gündemini meşgul ediyor. Köklü bir takım olan Fenerbahçe, güçlü taraftar kitlesiyle tüm dünyada tanınıyor. Yoğun ilgi beklenen ön satışlarla ilgili tüm detaylar belli oldu. Yarın başlayacak işlemlerin detaylarına göz atalım.

Fenerbahçe Token (FB) nedir?

Bu token daha önce Galatasaray taraftar tokenına benzer şekilde çalışır. Paribu ile anlaşan kulüp ERC-20 tabanlı bir kripto varlık üretmeye karar verdi. Ethereum (ETH) ağında çalışacak Fenerbahçe Token birçok avantaj sunacak.

  • Kulübün açacağı anketlerde oy kullanabileceksiniz.
  • Takımla alakalı bazı kararlarda söz sahibi olacaksınız.
  • Fenerbahçe’nin örneğin forma tasarımında yapılacak değişimler için oy kullanabileceksiniz. Birçok takım kaleci eldiveni, otobüs giydirmesi gibi konuları taraftar tokenlar aracılığıyla oylamaya açmıştı.
  • Uzun vadeli yatırım yapabiliyor olacaksınız. Fenerbahçe’nin performansına bağlı olarak fiyatı muhtemelen yukarı/aşağı inecek bu token diğer taraftar tokenlardaki gibi yatırımcılara maddi kazanç getirebilir.
  • Takımınız Fenerbahçe’nin maddi olarak desteklenmesine yardımcı olacaksınız. Yani dolaylı yoldan yaptığını token ticareti takımınızı güçlendirecek.
  • Özel turlara katılabileceksiniz.
  • Yönetim, teknik ekip veya sporcularla tanışma imkanı bulabileceğini etkinlikler planlanacak.

Fenerbahçe Token (FB) Hakkında Detaylı Bilgi

Aşağıda token arzıyla alakalı detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Bazı önemli başlıkları birkaç kez okumanız gerekebilir çünkü son derece kritik detaylar bulunuyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Fenerbahçe Token (FB) Nerede Satılacak?

Paribu ile anlaşan Fenerbahçe ICO Arzının buradan yapılmasına karar verdi. Yani ön talepli satışa katılabilmek ve Fenerbahçe token ticareti yapabilmek için Paribu üyeliği açmanız gerekir.

Fenerbahçe Token (FB) Ne Zaman Satılacak?

Ön satış için talepler 9-12 Ağustos arasında toplanacak. Yarın sabah (09.08.2021) tarihinde 09:00 itibariyle Paribu üzerinden talep oluşturabilirsiniz. En geç 12 Ağustos 18:00’a kadar sistem üzerinden talep oluşturmanız gerekir. Ön satış için talep oluşturduğunuzda sistem ilgili bakiyeyi kullanıma kapatılacak ve token dağıtımını bekleyeceksiniz.

Fenerbahçe Token (FB) Ticareti Ne Zaman Başlayacak?

Ön talep 12 Ağustos’ta sona erecek ve herhangi bir sorun olmazsa 13 Ağustos tarihinde “seçenek 1” ile açtığınız talepten gelen tokenları satabileceksiniz.

Fenerbahçe Token (FB) Seçenek 1 ve Seçenek 2 Nedir?

Ön satış için iki ayrı model belirlendi. Yarın 09:00 itibariyle iki modelden seçtiğiniz biri veya ikisi içinde talep açabilirsiniz. Birinci seçenekte aldığınız Fenerbahçe Token (FB)’lar 15 Mayıs 2022 tarihi itibariyle ticarete açılacak. İkinci seçenekte ise direkt olarak 13.08.2021 tarihinde ticaret yapılabilecek.

Fenerbahçe Token (FB) Seçenek 1 ve Seçenek 2 Farkı Nedir?

İki seçenek arasında iki fark bulunuyor. Birincisi fiyat farkıdır, 15 Mayıs 2022 yani 9 ay beklemeyi göze alan yatırımcılar 30 yerine 15 TL’den Fenerbahçe Token (FB) alabilecek. Beklemek istemeyenler ise 30 TL’den 13.08.2021 tarihinde varlıkları hesabına geçecek şekilde talep oluşturabilecek.

Fenerbahçe Token (FB) Kilitli Token Hakkında

Seçenek 1 yani 15 TL’den yapılan alımlar için en az 9 ay beklemek gerekecek. Yani ilk işleminizi 15.05.2022 tarihinde yapabiliyor olacaksınız. Fakat tüm kilitli varlıklar 15.05.2022 tarihinde işleme açılmayacak. Kademeli olarak 15.08.2023 tarihine kadar “seçenek 1” tokenları işlem yapılabilir hale gelecek. Yani 15 TL’den aldığınız tokenlar en geç 15.08.2023 tarihinde satılabilir olacak.

Fenerbahçe Token (FB) Maksimum ve Minimum Alım Miktarı

En az 15 adet Fenerbahçe Token (FB) alabilirsiniz. Bu rakamın altında geçilen talepler işleme alınmayacak. Seçenek 2 için belirlenen maksimum alım ise 200 Fenerbahçe Token (FB) olarak sınırlandırıldı. Seçenek 1 için net bir sınırlandırma bulunmuyor. Toplam arzı 1.907 milyon adet olan Fenerbahçe Token (FB talebe göre daha az da dağıtılabilir.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar