reklamı kapat

Facebook’un Coinbase’i Satın Alacağı İddia Ediliyor

09:00
28 Haziran 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devi Facebook’un kripto paralara yönelik reklam politikasında geri adım atması gündeme bomba gibi düşmüştü. Facebook şimdi ise ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’i satın alacağı yönündeki söylentilerle gündemde.

Bu ayın başında medyaya yansıyan iddialar geçtiğimiz Çarşamba günü İngiltere merkezli yayın organı The Independent tarafından yinelendi. The Independent’a konuşan girişimci Oliver Isac, Facebook’un Coinbase’i almasının kendisi için şaşırtıcı olmayacağını belirtti. Oliver Isac her ne kadar ciddi bir şekilde bu iddiasının arkasında dursa da Coinbase CEO’su Brian Armstrong ve ekibinin Isac ile aynı fikirde olup olmadıklerını ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Söylentiler Facebook’un kripto paralara yönelik reklam politikasında geri adım atmasıyla iyice güçlendi. Sosyal medya devi Facebook, yanıltıcı ve aldatıcı oldukları gerekçesiyle kripto paralara yönelik reklamları bu yılın Ocak ayında yasaklama kararı almıştı.

Söylentiler karşısında sessizliğini koruyan Coinbase’in durgun piyasa koşullarında şirkete nefes aldıracak yeni alanlar keşfetme peşinde olduğu tahmin ediliyor. Coinbase CEO’su Armstrong, geçtiğimiz hafta sosyal medya üzerinden çalışanlarına bir paylaşımda bulunmuştu. Armstrong bu paylaşımda mevcut piyasa koşulları dahilinde çalışanlarının paniğe kapılmaması gerektiğini öğütledi.

Yıllar sonra piyasadaki düşüşlerin tadını çıkarmak için buradayım. Kötü nedenlerden dolayı insanlar piyasadan çekiliyor. Herkesin dikkati dağılmışken bu ilerlememiz için bir fırsat.

Coinbase son zamanlarda müşterileriyle olan sıkıntılarıyla gündeme gelse de değerini sürekli arttırmaya devam ediyor. Nisan ayında Earn.com’u 120 milyon dolar karşılığında satın alan Coinbase’in bankacılık lisansı için gerekli finansal kuruluşlara başvuruda bulunduğu iddia ediliyor.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.