X


EToroX Türk Lirasına Endeksli Stablecoin’i Listeledi!

EToroX Türk Lirası'na endeksli bir stablecoin'i listeledi.
22:00
13 Kasım 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Önde gelen alım satım platformu eToro‘nun kripto paralara özel kolu eToroX, 12 Kasım tarihinde yayınladığı bir basın açıklamasında gizlilik odaklı Dash‘i (DASH) ve yedi stablecoin’i listelediğini açıkladı.

Yapılan açıklamadaki bilgilere göre, eToroX kullanıcıları bundan sonra Türk Lirası‘na (TRYX), Polonya Zlotisi‘ne (PLNX), Güney Afrika Randı‘na (ZARX), Hong Kong Doları‘na (HKDX) ve ABD Dolarına endeksli USDC ile Tether’i (USDC) kullanma imkanı sunacak. Yeni eklenen kripto para birimleri ile platformda yer alan toplam sayı 26’ya yükseldi. EToro yneticisi Doron Rosenblum konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

‘USDC ve USDT’nin eklenmesini özellikle Asya piyasalarına yönelik, profesyonellerin ve kurumsal firmaların ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına bir yol olarak görüyoruz. Dash’in yanı sıra beş yeni stablecoin ekleyerek de blockchain dünyası ile geleneksel finans dünyası arasında köprü kurma hırsımızın ne kadar güçlü olduğunu ortaya koyduk ve buna devam edeceğiz.”

Altına Endeksli Kripto Para Birimi

Kullanıcılara itibari paralara endeksli stablecoin hizmeti sunan eToroX, buna ek olarak tokenleştirilmiş altın yani GOLDX de sunmakta. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) işlem çifti olarak listelenen GOLDX, birçok yatırımcı tarafından güvenli varlık olarak vurgulanmakta ve bunun için iyi bir sebebe sahip olduğu ortada.

EToroX’in üst firması eToro da geçtiğimiz aylarda Stellar’ı baz para birimi olarak platformuna eklemişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar