X


Ether Madencilik Kontratları Genesis Mining’de

15:15
18 Aralık 2015
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum madenciliği nasıl yapılır? sorusuna uzun süredir cevap arayan okuyucularımız için bir müjdemiz var. Bildiğiniz gibi Ethereum projesi tüm dünyada büyük bir ilgi ile karşılanmış ve başarıya ulaşma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir blockchain teknolojisi. Ethereum kripto paraların bir sonraki sürümü olarak, 2.0 tabir edilen teknolojilerden biri ve 75 milyon dolarlık piyasa değeri ile tüm kripto paralar sıralamasında 4. sırada yer alıyor. Kripto Para madenciliği ya da bitcoin madenciliği denince akla ilk gelen bulut madencilik şirketlerden olan Genesis Mining, kullanıcılarından gelen yoğun istek üzerine Ethereum’un para  birimi olan Ether için madencilik kontratlarını satışa sunduğunu geçtiğimiz günlerde duyurdu.

Portföyünde Bitcoin ile birlikte bir çok altcoin madenciliği kontratı barındıran Genesis Mining CEO’su Marco Streng; “Çok geniş bir GPU madencilik alt yapısına sahip olduklarını ve kullanıcılarından gelen yoğun istek üzerine bu GPU gücünün önemli bir kısmını 1 yıllık kontrat karşılığı Ether madenciliği için kullanıcılarına açtıklarını bildirdi.” 

Genesis’in yeni olan Ether kontratı, 1 yıllık olarak piyasaya sürüldü ve minimum satış 3 MH/s olarak belirlendi. 3 MH/s olan en küçük paketin yıllık ücreti ise 53.97 $. Bitcoin ve Kredi kartı ile satın alabileceğiniz 1 yıllık kontrat için 5 $ kart komisyon ücreti bulunuyor.

Ayrıca yapılan açıklama gereği, Ethereum’un deney aşamasında olan bir proje olması nedeniyle, kontrat süresince yaşanacak herhangi bir olumsuzlukta mevcut kontratların X11 algoritmasına bağlı kontratlara dönüştürüleceği garantisi de şirket tarafından veriliyor.

Bizler de ilk deneme alımını gerçekleştirdik ve Ether madenciliğine başladık. 2016 yılında Bitcoin madenciliğindeki ödül yarılanacağı için Ethreum gibi diğer kripto paraların madenciliğinin ön plana çıkabileceğini her zaman hatırlamakta fayda görüyoruz. Bitcoin ödül sistemindeki yarılanma ve muhtemel sonuçlarına ilişkin yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Ethereum madencilik paketlerine göz atmak için tıklayınız.

Screenshot_2

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar