X


Bitcoin Yılbaşı Kartlarına Giriyor

09:22
18 Aralık 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Yılbaşı kutlamaları artık Bitcoin gönderilerek yapılıyor. Bunun için göndericinin kişisel bilgilerini vermesine; alıcının ise önceden Bitcoin cüzdanına sahip olmasına gerek yok.

Man Adasında kurulan Bitcoin takas sitesi CoinCorner’ın yeni hizmeti olan BitGreet, kullanıcılarına sanal kutlama kartı ve yanında bir miktar Bitcoin gönderme fırsatı sunuyor.

Kullanıcılar halihazırda noel, doğum günü ve teşekkür kartı olmak üzere üç farklı  kart arasında seçim yapabiliyor. Şirket, 14 Şubat’tan önce Sevgililer Günü kartı eklemeyi de planlıyor.

Kartı gönderecek olan kişinin kart seçimini yaptıktan sonra göndereceği kişinin mail adresini ve ne kadar göndermek istediğini yazması isteniyor.

Ardından bu miktar Bitcoin’e çevriliyor. Alıcı Bitcoin’i almayı onaylamadığı sürece para bir süre CoinCorner gözetiminde tutuluyor ve kullanıcı tarafından geri alınabiliyor.

Bitcoin’in özel günlerde kutlama amaçlı kullanılması ise yeni bir adet değil. Sevgililer Gününü Bitcoin göndererek kutlamaya fırsat sunan birçok site bulunuyor.

Çin’de yeni yıl kutlamalarında Bitcoin göndermek ise geleneksel hale gelmiş durumda. Bu ve benzeri kutlama seçeneklerinin Bitcoin kullanımına olumlu etki yapabileceği söylenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar