Ethereum’un Fiyatı 100 Doları Aştı

09:31
5 Mayıs 2017
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ether’in fiyatı Nisan ayı içinde yüzde 75’lik olağan dışı bir yükselişle 85 doları buldu. Analizler ether’in fiyatının yakın zamanda 100 ve üstünde tutunabileceğini düşünüyor.

2015’te kullanılmaya başlayan ethereum blockchain’inin para birimi ether token’leri en başından itibaren %2800 artmış durumda. Bazı koruma fonu yöneticileri 110-120 doların bir sonraki işlem gününde dahi görülebileceğini savunuyor. Ether’e güvenen kişilerden Crypto Currency Fund başkanı Tim Enneking verdiği röportajda şunları kaydetti:

“En önemli portföy yöneticisine iki gün önce ether’in fiyatının 100 doları bulacağını ve bir süre o seviyelerde seyredeceğini söyledim.”

Enneking’le fiyat konusunda benzer bir görüşte birleşen BitMEX operatörü Arthur Hayes bir de ekleme yapıyor:

“Kâr edenler aktif kullanıcılar olacak ve bu kişiler fonları tekrar değerlendirecek.”

Ancak herkesin aynı görüşte birleştiğini söylemek zor. Örneğin algoritmik işlemci Jacob Eliosoff kripto piyasasında “yaygın bir histeri” olduğunu düşünüyor.

Kripto paraların toplam değerinin artması sektörde farklı stratejilerin geliştirilmesine sebep oldu. Bunlardan biri de bitcoin’in fiyatının artmasıyla birlikte yatırımcıların başka paralarda kazanç aramaya yönelmesi.

Eliosoff verdiği röportajda şunu kaydetti:

“Ether dogecoin’i ucu ucuna geçiyorsa bu bize esas hikâyenin ethereum’un kendisi olmadığını gösterir.”

Bazı analistler ise ethereum’a dair olumlu havanın sebeplerine dikkat çekiyor. Bu sebeplerden ilki Bank of America ve JP Morgan gibi bankaların son zamanlarda ethereum’a duyduğu ilgi. Bir başkası ise otomatikleştirilmiş işlemler için blockchain’i kullanan merkezsiz uygulamaların ethereum üzerinden geliştirilebilmesi.

Eliosoff piyasadaki yaygın görüşün “piyasa coşkusu dindiğinde ethereum’un önde gelen platformlardan biri olacağı” şeklinde olduğunu düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER
OKUYUCU YORUMLARI