X


“Ethereum’u Bırakın, Tron’a Geçin!”

Tron CEO’su Justin Sun Ethereum’a yüklenmeye devam ediyor.
19:00
24 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tron Vakfı’nın kurucusu ve CEO’su Justin Sun sürekli Ethereum’a karşıt açıklamalarla gündeme geliyor. Her seferinde Ethereum’a meydan okuyan Sun bugün resmi Twitter hesabından geliştiricilere şöyle seslendi:

Evet! Lütfen merkezsiz uygulamaları Ethereum ağında geliştirmeyi bırakın ve derhal Tron ağına taşının! ETH’den 100 kat daha hızlıyız ve Ethereum’la tamamen uyumluyuz. Daha iyi bir kullanım tecrübesine sahip olacağınızı %100 garanti ediyoruz!

Her şey Afri Schoedon isimli geliştiricinin Twitter’da ETH ağının tam kapasitede çalıştığını duyurmasının ardından başladı. Bu olay cryptokitties’in ağı tıkamasından ötürü gerçekleşti. Schoedon önemli ‘şeylerin’ Ethereum Classic ağında uygulanmasını önerdi ve orijinal Ethereum ağını (veya POA network’ü) Ethereum ağının bir yan zinciri olarak niteledi.

Lütfen Ethereum’da uygulama geliştirmekten vazgeçin. Tam kapasitede çalışıyoruz. ETC, POA veya başka ne varsa onu kullanın ve önemli şeyleri aktarın, bu ağların kapasitesi yüksek ve ağlar MyCrypto, Metamask gibileri tarafından iyi bir şekilde destekleniyor.

Ancak bu iddiaya Buterin karşı çıktı. Gas kullanımı konusunda birçok merkezsiz uygulamanın optimizasyona gidebileceğini belirten Buterin, bir uygulamanın çok fazla gas kullanması halinde diğer uygulamaların gas’i daha verimli bir şekilde kullanmak zorunda kalacağını ekledi.

Justin Sun yine de olayı gözünden kaçırmadı ve durumu Tron’un avantajına çevirdi. Tron Vakfı’na göre Tron Virtual Machine TVM (Sanal Makine), EVM ile tam uyumlu olarak çalışıyor ve geliştiriciler neredeyse hiç ücret ödemeden Tron ağına geçebilir.

Kaynak: ambcrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar