X


Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 4/11/2020

Ethereum teknik analizi ne gösteriyor?
18:28
4 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) hala Eylül ayında yaşadığı düşüşün etkisinden tam olarak kurtulamadı. Önümüzdeki günler birçok kripto para analistine göre çok önemli olacak ve ETH fiyatının kritik destek noktasının üstünde kalmaya devam etmesi yükselişin fitilini yakabilir.

ETH/USD işlem çifti aslında geçtiğimiz hafta 420 dolar seviyesine kadar çıksa da 370 dolara kadar olan düşüş bir anda panik yarattı ve ETH’nin iki desteği bir anda kaybetmesi yükseliş umutlarını en azından kısa vadede bitirmiş oldu. RSI indikatörüne bakıldığında ise bunun aşağı doğru indiği ve aşırı satış bölgesine (yaklaşık 45 seviyesi) geldiği görülüyor. Eğer fiyat yükseliş trendinin ilk noktasında yani 380 dolar üstünde kalabilirse, yeni bir trend başlayabilir.

ETH/USD Grafiği

Fibonacci geri çekilme noktalarına bakıldığında da Ethereum’un 370 dolar seviyesinde oldukça riskli gözüktüğü söylenebilir. Eğer %50’lik Fibonacci geri çekilme seviyesine denk gelen 390 dolar seviyesi test edilir ve aşılırsa bu düşüş paniğinin bittiği ve dipten alımların başladığı anlamına gelecektir. Fiyat bunun devamında sıradaki Fibonacci geri çekilme noktasına yani %76’ya kadar gidebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ancak fiyatın direnç noktasını test etmesine rağmen başarısız olması, yeniden %38,2’lik Fibonacci geri çekilme seviyesine düşüş yaratabilir. Fiyatın bunun devamında da trend çizgisi doğrultusunda düşmesi yani 308 dolara kadar gerilemesi mümkün. ETH’nin 308 dolar seviyesini kaybetmesi ise felaket olabilir.

Ethereum Yorumları

Ethereum fiyatının 300 dolar psikolojik destek hattının altına çekilmesi, yeniden 180 dolara kadar düşüşü beraberinde getirecektir. Tabii ki Bitcoin ve geleneksel piyasaların etkisi de burada bir hayli fazla. 400 dolarlık psikolojik desteğe doğru bir hamle olur ve bunun üzerinde haftalık kapanış gerçekleştirilirse hem RSI hem de MACD indikatörleri bunu destekleyecektir.

Uzmanlar ve teknik analiz ise ETH’nin bu hafta sonuna kadar toparlanma sinyalleri vereceğine işaret etmekte. Eğer ETH bu hafta içerisinde 380 doların üstüne çıkarsa sıradaki seviye 400 dolar ve 420 dolar olacaktır. 420 doların üstünde ise yeniden 500 dolar seviyesi beklenebilir. Böyle bir seviyenin gelmesi ise Ethereum fiyatı için kesinlikle yeni bir boğanın başlangıcı olacaktır.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar