X


Ethereum Yorumları: “Bu Gösterge ETH Rallisini Başlatacak!”

Bazı analistlere göre oluşan bir gösterge en son 2017 rallisi öncesinde görülmüştü.
09:19
2 Kasım 2020

Her ne kadar Bitcoin (BTC) son haftalarda bir yükseliş eğiliminde olsa da piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’da (ETH) zayıf bir fiyat hareketi görüldü. Aslında bu yılın başlarında Bitcoin fiyat artışı düşük hızda ilerlerken ETH BTC’den iyi performans göstermiş ve Bitcoin 12.500 dolara kadar yükselebilmişken ETH 490 doları görmüştü. Ancak son zamanlarda işler tersine ve Bitcoin liderliği yeniden ele aldı.

Yine de çoğu analist hala ETH’da çok güveniyor ve önümüzdeki aylarda yükseliş ivmesi kazanabileceğini düşünüyor. Hatta önümüzdeki aylarda görülecek olan artış hamlesinin bir önceki ralliyi bile gölgede bırakabileceği ifade ediliyor.

Ethereum Fiyatı

Piyasanın popüler analistlerinden Josh Olzewicz, Ethereum’da görülen bazı teknik sinyallerin yükseliş sinyali verdiğini ifade ediyor. Analiste göre, çok nadir görülen bir yükseliş sinyali şu anda ETH’da alınıyor ve bu da gelecek dünlerde büyük bir ralli başlayabileceğini gösteriyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan bu sinyalin en son 2018’in sonuna doğru, Ethereum‘un 200-300 dolar civarında işlem gördüğü bir dönemde görüldüğü ifade ediliyor. Dolayısıyla ETH yatırımcılarının artışa hazır olması gerektiği belirtiliyor.

Ayrıca ETH’un nihayet Bitcoin’i takip ederek yükselişe geçeceğini düşünen farklı analistler de bulunuyor. Ancak yine de piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimini, lider kripto para biriminden daha iyi performans sergileyip sergileyemeyeceği belirsizliğini koruyor.

ETH 2.0 Etkisi

Uzun zamandır beklenen ve defalarca ertelenen Ethereum 2.0 güncellemesinin yaklaşıyor olmasının da fiyat üzerinde pozitif etkisinin olabileceği düşünülüyor. Trustnodes’a göre, ConsenSys’de ETH 2.0 geliştiricisi olan Ben Edgington, güncellemenin beklenenden daha erken gerçekleşebileceğini de belirtiyor.

Eğer Edgington’ın dediği gibi güncelleme beklenenden önce gerçekleşirse bu durum fiyat artış hareketini hem tetikleyebilir hem de hızı artırabilir. Ayrıca Ethereum’un haftaya artış hareketi ile başladığını ve ilk onda en iyi performans gösteren kripto paralardan biri olduğunu hatırlatmakta da fayda var.

Bunlara ek olarak ETH 2.0’a ilginin artmaya başlaması ve güncelleme öncesi staking işlemlerinin artması da fiyat üzerinde olumlu etki yaratması beklenen gelişmeler arasında yer alıyor. Dolayısıyla analistlere göre ETH yeniden bir ralli hazırlığında olabilir ve rallinin fitilini de ETH 2.0 ateşleyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar