X


Ethereum (ETH) Yatırımcılarını Heyecanlandıran Gelişme Açıklandı

Ethereum 2.0'ye olan talep artıyor.
19:02
1 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) kesinlikle yatırımcıların beklediği performansı sergileyemiyor. ETH/USD işlem çifti Ağustos ayının tamamında ve Eylül ayının başlarında rekor kırıp 490 dolar seviyesine kadar çıkarken lider kripto para birimi Bitcoin nispeten yerinde saymış ve bütün gözler Ethereum’un üzerine çevrilmişti.

DeFi projelerinin elde ettiği yükselişten yararlanan Ethereum, 490 dolara kadar yükselerek yakında rekor kırabileceğini gösterse de Eylül ayı ETH yatırımcıları için çok kötü bir sonuç doğurdu. Eylül ayında başlayan düşüş ile 310 dolara kadar gerileyen Ethereum, bir daha asla 490 dolar seviyelerine kadar çıkamadı. Ekim ayının başlarında Bitcoin ile hareketlenen ETH fiyatı, buna rağmen hala 400 dolar altından işlem görüyor.

Ethereum 2.0’ye Hazırlık Son Hız Sürüyor

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %4’lük düşüş yaşayan ve 389 dolardan işlem gören ETH, fiyat açısından kötü performans sergilese de altyapısal bir gelişme açısından kesinlikle gelecek vaat etmekte. Glassnode tarafından açıklanan verilere göre içerisinde 32 Ethereum veya daha fazlasını bulunduran cüzdan adreslerinin sayısında yakın zamanda bir rekor kırıldı. Glassnode araştırmacıları ETH 2.0 öncesi Ethereum staking yapan kullanıcıların sayısında görülen bu rekor artışın fiyata da yansıyabileceğini belirtmekte.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

ethereum

Ethereum 2.0 ağına katkı sağlayabilmek ve ağdaki validator’lardan birisi olabilmek için herhangi bir cüzdan adresinde en az 32 ETH bulundurmak ve staking yapmak gerekiyor. Ethereum yatırımcıları da buna yönelik talepte rekor kırarak 125.540 sayısına ulaştı. Daha önce rekor da 30 Ekim tarihinde görülmüştü ve bu devamlı olarak bir artış yaşandığı anlamına geliyor.

Ethereum 2.0’ye yönelik bu talep aslında fiyat için de umut vaat etmekte. Yatırımcıların düşen fiyatlara rağmen umutlarını kaybetmeyip staking’e devam etmeleri, yakında fiyatın da hareketlenebileceğine işaret ediyor. Ethereum sene sonunda 2.0 ağına geçiş yaparsa bütün bu ilgi meyvesini verebilir ve yeniden 490 dolar üstü seviyelerden söz ediyor olabiliriz. Tabii bunun için Bitcoin fiyat artışının da orantılı bir şekilde ilerlemesi veya düzeltme yaşaması gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar