X


Ethereum, Tüm Engellere Rağmen 3.000 Dolar’ı Hedefliyor!

Lider altcoin, tüm engellere rağmen yükseliş işaretleri gösteriyor.
16:00
30 Temmuz 2021

Ethereum fiyat grafiği, Ölüm Kesişimi (Dead Cross) formasyonunda potansiyel bir olumsuz uyarı veriyor. Piyasa, bugünkü opsiyonların sona ermesi ve artan türev işlem hacmi nedeniyle hareketlilik gösterebilir.

Öte yandan birçok yatırımcı, kritik EIP-1559 ücret yakma teklifini içeren Ethereum’un yaklaşmakta olan Londra hard fork’unu bekliyor.

Ethereum fiyat grafiği, 50 ve 200 günlük hareketli ortalamalar arasındaki Ölüm Kesişimi formasyonunda bir alarm veriyor. Bununla birlikte ETH, Bitcoin’deki yükseliş ve yaklaşmakta EIP-1559 güncellemesinin de etkisiyle destek seviyesinin üzerine çıkmayı başardı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum, 3.000 Dolar İçin Mücadele Ediyor

Ethereum grafiğinde hali hazırda bir Ölüm Kesişimi formasyonu oluşsa da, ikinci en büyük kripto para birimi yükseliş işaretleri gösteriyor. Ethereum, gelecek haftaki büyük EIP-1559 güncellemesinden önce bir yükseliş trendine hazır olabilir, ancak ETH teknik olarak, 3.000 dolara giden yolda birçok engelle karşı karşıya.

ETH/USD grafiği şu anda 50 ve 200 günlük hareketli ortalamalar arasında Ölüm Kesişimi formasyonunda kırmızı bir uyarı veriyor. İki hareketli ortalamadan büyüğü, küçük olanın üzerinde hareket ediyor, bu durum yükseliş eğiliminde zayıflık olduğunu gösteriyor.

2,100 dolar civarındaki iki hareketli ortalamanın kesiştiği noktadaki destek, Ethereum fiyatı için oldukça önemli. Yukarı yönlü ilk büyük direnç 2.650 dolar seviyesinde yer alıyor.

Ethereum Teknik Analiz

Ethereum teknik analiz grafiği

ETH/BTC grafiği, 0,058 ve 0,063 oranları arasındaki güçlü destek ve direnç seviyelerini kırmaya çalışıyor. Bu bandın her iki tarafında haftalık kapanış, alım satımı daha da güçlendirecektir.

Ethereum Teknik Analiz

Ethereum teknik analiz grafiği

Zincir üstü veri sağlayıcısı Glassnode’dan alınan verilere göre, içerisinde 2,4 milyon dolar değerinde 1.000’den fazla ETH’ye sahip cüzdanlar, piyasadaki son iki günlük artıştan kar elde etti. 1.000’den fazla ETH’ye sahip toplam cüzdan sayısı 6.377’den 6.538’e düştü ve 19 cüzdanda Ethereum satışı gerçekleşti.

Bununla birlikte, Ethereum yatırımcıları, gelecek haftaki EIP-1559 lansmanından önce kısa vadeli kazançlar elde etmeye çalıştıkları için volatilitedeki son artıştan etkilenmiş gibi görünüyor. Her işlemde bir miktar ETH yakılmasına olanak sağlayacak olan ücret yakma teklifi, Londra hard forkunun bir parçası olarak 12.965.000 blokta  ve 4 Ağustos tarihinde gerçekleşecek.

Açık Faiz (Open İnterest) Hacmi Son Bir Ayın En Yüksek Seviyesinde!

Ethereum vadeli işlemleri için açık faiz hacmi dün bir ayın en yüksek seviyesi olan 5.99 milyar dolara yükseldi. Ethereum opsiyon sözleşmeleri için açık faiz hacmi aylık 2,95 milyar dolara ulaştı. 21 milyar dolardan fazla opsiyon sözleşmesi, 15 milyar dolara yakın satın alma opsiyonuyla yarın sona erecek. Yarınki ETH seçeneklerinin sona ermesi için maksimum ağrı fiyatı 2.350 dolardır.

Öte yandan, Bitcoin’in yaklaşık 40.000 dolarlık konsolidasyonu, yükseliş momentumu oluşturmaya çalışıyor. Ancak BTC, 42.000 dolar seviyesinde zorlu bir dirençle karşı karşıya. Lider kripto para biriminden gelecek olan en ufak olumsuz bir tepki, ETH fiyatını etkileyebilir.

Temel ve teknik göstergeler şu anda Ethereum için karışık bir sinyal veriyor. Momentum yukarı yönlü olsa da, trader’lar Bitcoin’de 36.000 dolar ve ETH’de 2.100-2.150 dolar arasındaki destek seviyelerine karşı dikkatli olmalılar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar