X

Binance O Ülkede Tamamen Yasaklandı!

Binance'in, web sitesini ve mobil uygulamalarını devre dışı bırakmanın yanı sıra ülkedeki hizmetleri için herhangi bir medya kampanyasını durdurmayı da içeren listeye uymak için 26 Temmuz'dan itibaren 14 iş günü bulunuyor.
15:30
30 Temmuz 2021

Cuma günü yayınlanan bir duyuruya göre, Menkul Kıymetler Komisyonu (SC) Malezya, Binance‘e karşı halka açık bir kınama göndererek borsayı ve tüm varlıklarını ülkedeki operasyonlarını durdurmaya çağırdı.

14 Gün Süre Verildi

SC, Binance’in önceki uyarılara rağmen Malezya’da faaliyet göstermeye devam ettiğini belirtti. Nitekim, Temmuz 2020’de SC Binance’in Malezya’da faaliyet göstermesine izin verilmediğini bildirdi.

O sırada SC, Malezyalı düzenleyicilerin gerekli izni olmadan ülkede hizmet sunan birkaç dijital varlık borsasını içeren bir “Yatırımcı Uyarı Listesi” yayınladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Binance’in, web sitesini ve mobil uygulamalarını devre dışı bırakmanın yanı sıra ülkedeki hizmetleri için herhangi bir medya kampanyasını durdurmayı da içeren listeye uymak için 26 Temmuz’dan itibaren 14 iş günü bulunuyor.

Duyuru ayrıca Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun listeye tam uyum sağlamasını da zorunlu kıldı. Malezya’nın menkul kıymetler düzenleyicisi de vatandaşları ülkede yasadışı olarak faaliyet gösteren kripto borsalarıyla ticaret yapmaktan vazgeçmeye çağırdı.

Özellikle kripto para borsasını hedef alan kapsamlı düzenleyici eylemlerdeki en son haberler dünyanın dört bir yanından gelmeye devam ediyor. Uyarılardan soruşturmalara ve şimdi doğrudan yasaklara kadar, Binance dünya çapındaki finansal düzenleyicilerin baskısı altında görünüyor.

Dünya’nın Geri Kalanında Baskılar Devam Ediyor

Temmuz ayının başlarında, İtalya’nın mali düzenleyicisi, platformun ülkede hizmet sunmaya yetkili olmadığını belirten Binance’e karşı bir uyarı yayınladı. İtalya dışında Almanya, Polonya, Japonya, Tayland, Singapur, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık gibi ülkeler de Binance hakkında uyarılar yayınladı.

Binance, durumu hafifletmek için adımlar attı ve CEO’su dünya çapında daha da fazla genişleme planları arasında düzenleyicilerle çalışmaya söz verdi. Ayrıca, platformun kimlik doğrulama protokollerini henüz tamamlamamış olan kullanıcılar için para çekme limitlerinin azaltıldığı borsada bir dizi politika değişikliği oldu.

Bu arada borsa, Almanya, İtalya ve Hollanda’dan başlayarak Avrupa’da kripto türev ticaretini durdurma planlarını da duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar