X

Son Dakika: O Borsanın Kullanıcılarından Şikayet Yağıyor! Polis Olaya Müdahale Etti

LBANK, Filecoin işlemlerinde aksaklıklarına yaşıyor.
16:47
30 Temmuz 2021

Çin merkezli kripto para borsası LBANK, kullanıcılarına temin ettiği 29 milyon dolar değerindeki FIL Coin’leri teslim etmemekle suçlanıyor. Borsa kullanıcılarından şikayet yağarken olay polise taşındı.

Wu Blockchain’in İddiası

Wu Blockchain olayı son dakika olarak Twitter’da yayınlarken, kripto para borsası LBANK’ın Filecoin işlemlerinde aksaklıklarına dikkat çekti. Platform, üç ay boyunca FIL işlemlerinde teknik sorun yaşadığını belirtti. LBANK, halka arz sırasındaki ilk hissedarları, kullanıcılar tarafından satın alınan yaklaşık 29 milyon dolar değerindei FIL’i teslim etmeyi reddetti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bununla birlikte platform olayla ilgili Shen Taolei ve diğer ilgili personeli suçladı. LBANK, 2 Ağustos tarihinde FIL satın alan tüm kullanıcılarına kamuya açıklama yapmaya ve bu sorunu çözmek için diğer olasılıkları değerlendirmeyi planlıyor.

Ağustos 2017’de bazı kullanıcılar Coinlist tarafından geliştirilen bir platform aracılığıyla IPFS projesi için Filecoin etkinliğine katıldılar. IPFS projesinin token’ı olan Filecoin o sırada dolaşımda olmadığı için zincir platform, kullanıcılara FIL temin edemiyordu. Dijital varlıkların bu kısmı, uygulanan abonelik hesabı ile kullanıcılara kaydedildi.

Kullanıcıların ilgili hak ve menfaatlerini korumak adına Coinlist, LBANK ekibi ile dirsek temasında bulunarak abonelik materyellerini LBANK’a teslim etti. Kasım 2017’de LBANK ekibi, karşı taraftan sağlanan kullanıcı abonelik ayrıntıları bağlamında platformunda yer alan kullanıcılarına Filecoin abonelik kuponu sağladı. Ekim 2020’de Filecoin ana ağı resmen başlatıldı ve FIL resmi olarak dolaşım bağlantısına katıldı.

LBANK ekibi, ana ağın başlatılmasının akabinde Coinlist ile iletişime geçerek hesaplarını ve Filecoin’lerini istedi. Ancak o zamandan bu yana FIL abonelik hesaplarının kontrolü Bay Wei tarafından yapılmıştı. LBANK ekibi, bu aboneliklerin bir kısmına ulaşabilirken diğer kısmı konusunda aksaklık yaşadı.

Olay Polise Taşındı

Sonuç olarak LBANK, FIL Coin’lerin tamamının tarafına iletilmemesi konusunda şikayetçi. Kullanıcılar Filecoin’lerini istiyor ve olay LBANK’ın polise başvurmasıyla başka bir boyuta taşındı. LBANK Pekin Hukuk Bürosuna FIL abonlerinin haklarını ve çıkarlarını korumak amacıyla müdahale edilmesi söz konusu. Bununla birlikte LBANK, FIL bekleyen kullanıcıların durumu gün içerisinde başka bir duyuruyla detaylandıracağını açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar