reklamı kapat

Ethereum Tekrar 700 Dolar Seviyesini Aştı

3 Mayıs 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Ethereum dünyanın en çok pazar payına sahip olan ikinci kripto para birimi. Fakat, fiyatı şu sıralar belirsizliğini koruyor. Ethereum Nisan ayının son haftalarında 550$ ile 650$ arasında mekik dokumuştu. Şu anda 720 dolar civarında seyreden Ethereum acaba bu seviyelerde kalıcı olabilecek mi?

Ethereum her ne kadar 700$ direncine tutunmuş olarak gözükse de gün içerisinde düşüler yaşanabilir. Ethereum’un yükselişine devam etmesi durumunda ise 700$ direncini destek yapıp yoluna devam edecektir.

Şu anda %5.53 artışla 720$ civarında seyreden Ethereum en son 2017 yılı son çeyreğinde bu seviyelere ulaşmıştı. Bu yılın Ocak ayı ortalarında 1,423 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ilk çeyrekte çok sert düşüşler yaşadı. Ethereum, 6 Nisan’da bu yılın en düşük seviyesi kabul edilen 368 dolardan hızlı bir çıkış yakalayarak yatırımcılarının yüzünü tekrar güldürdü. Bu kısım önemli çünkü şu anki hareketler 1423$ seviyerine ulaştığı yolculuğu ile oldukça benzeşiyor.

Ethereum ile ilgili gelişmeler sadece bununla sınırlı değil. Reddit’in kurucu ortaklarından Ohanian, Ethereum’un yıl sonuna kadar 15,000 dolar seviyesine ulaşacağını iddia etti. Ethereum‘un asla yok olmayacağını belirten Ohanian Bitcoin’in tekrara 20,000 dolar seviyesine gelmesiyle Ethereum’un bundan faydalanacağı yorumunda bulundu.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde The Wall Street Journal tarafından yayınlanan bir haberde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa komisyonu (SEC)  ile birlikte Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun  birçok kripto para birimini “menkul kıymet” adı altında incelemeye aldığı bildirildi. Tartışmaların ana maddesi ise Ethereum ve Ripple’ın gelecekte nasıl sınıflandırılacakları konusu oldu.

Ethereum ve Ripple’ın menkul kıymet olarak kabul edilmesi durumunda bu olayın piyasalara yansıması sizce nasıl olacaktır?

Kaynak: Cryptodaily.co.uk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER