“Ethereum Sert Düşecek” Diyen Tecrübeli Analistten Diğer Altcoin’ler İçin Temizlik Uyarısı!

Kripto para analisti Nicholas Merten, Ethereum'un (ETH) yeni bir ciddi düşüşle karşı karşıya olduğu ve diğer birçok altcoin'in değerinin büyük bir kısmını kaybedebileceği konusunda yatırımcıları uyardı.
08:06
5 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tecrübeli kripto para analisti Nicholas Merten, Ethereum‘un (ETH) yeni bir ciddi düşüşle karşı karşıya olduğu ve diğer birçok altcoin’in değerinin büyük bir kısmını kaybedebileceği konusunda yatırımcıları uyardı. İşte analistin yaptığı uyarılardan satış başları.

ETH/BTC Oranı

Kripto para analisti Nicholas Merten, yeni bir YouTube strateji oturumunda 510 binden fazla abonesine Ethereum’un fiyat grafiğinde 200 haftalık hareketli ortalamanın direnç olarak hareket etmeye devam ettiği bir düşüş trendinde olduğunu söyledi:

ETH/BTC oranına baktığımızda, Ethereum’un Bitcoin karşısında 2021’in Mayıs’ından beri nispeten nötr bir duruş sergilediğini görsek de, Ethereum hala düşüş trendinde. Bu grafiğin çok yakında düşmeye başlayacağına inanıyoruz. Ethereum, 200 günlük hareketli ortalamalarının yanı sıra 200 haftalık hareketli ortalamasının da oldukça altında seyrediyor. 2022’nin Kasım ayında FTX‘in çöküşünden bu yana bu aralığın altında seyrediyoruz. Ve o zamandan beri, 200 haftalık hareketli ortalamanın direnç olarak hizmet etmeye başladığı Haziran ayında yaşadığımız aynı modeli tekrarlıyoruz.

Analist, ETH‘nin 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerine çıkmadıkça ve yaklaşık bin 470 ila bin 668 dolar seviyeleri arasında mevcut değerinin yüzde 15 veya yüzde 30’undan yukarıda işlem görmedikçe rahatlama rallisinin sürdürülebilir olmadığı konusunda uyardı:

Bugün burada, bu aralığa doğru yapacağımız herhangi bir rahatlama rallisi ya da yukarı hareketin hafife alınmaması gerektiğini belirtmek istiyorum. Bence bu direnç görevi görecek, 200 günlükler bu aralığa çok yaklaştığı için bahsetmiyorum bile, bu aralığın üzerine çıkana kadar bu göstergeleri destekleyene kadar ki bu benim için kesinlikle ilginç olurdu, düşüş trendi beklentimi sürdürüyorum.

Altcoin Temizliği

Merten, diğer altcoin‘lerin mevcut piyasa koşullarında çökebileceği konusunda da uyardı. Analist, altcoin’lerin aşırı değerlendiklerinin altını çizerek şu ifadeleri kullandı:

Altcoin hesaplaşmasından bahsettiğimizde, çok fazla yanlış değerlemenin ve bu isimlerin çoğunun önümüzdeki bir veya iki yıl içinde hala burada olacağına dair çok fazla yanlış umudun olduğu geniş bir kripto para piyasasından bahsediyoruz. Eğer siz de benim gibi 2016’dan beri buradaysanız, 2017’de aktif olarak kripto para yatırımı ve ticareti yaptıysanız, bir ya da iki piyasa döngüsünden geçtiniz ve muhtemelen en değerli kripto paraların liderlik tablosunu oluşturan birçok büyük altcoin’in artık burada olmadığını hatırlıyorsunuzdur. Onlar geçmişin kalıntıları. Alınan dersler ya da pek çok yatırımcı tarafından hala alınmamış dersler. Ne yazık ki, bugün burada olan birçok altcoin yarın burada olmayacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar