Ethereum Kaç TL? ETH Analist Yorumları!

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) Merge sonrasında piyasayla birlikte hareket etmeye devam ediyor.
13:10
1 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimleri hafta sonuna nispeten stabil başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yazının kaleme alındığı sırada küçük bir geri çekilme ile 19.318 dolardan işlem görürken Ethereum (ETH) Merge sonrasında piyasayla birlikte hareket etmeye devam ediyor.

Ethereum Kaç TL?

Her ne kadar genel olarak kripto para birimlerinde dolar bazında takip yapsak da yadsınamayacak kadar çok Türk yatırımcı olduğu için Türk Lirası bazında takip yapmak da önemli olabiliyor. Türkiye’nin kripto para veri paylaşım platformu 21 Milyon verilerine göre, Ethereum yazının kaleme alındığı sırada 24.850 Türk Lirası üzerinde işlem görüyor. Dolar paritelerine baktığımızda ise Ethereum’un yazının yayına hazırlandığı sırada 1.329 dolardan işlem gördüğünü görüyoruz.

Analistlere göre ETH için 1.220 dolar seviyesi şu anda oldukça önemli ve burası yerel bir dip olarak görülüyor. Merge öncesinde oldukça ciddi bir artış kaydeden ETH, Merge’ün gerçekleşmesi ile birlikte düşüşe geçti ve bu da piyasada “söylentiyi al, haberi sat” yaklaşımının olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Ethereum Analist Yorumları

Analist yorumlarına göre boğalar, tüm hafta 8 günlük EMA seviyesindeki destek için mücadele etti. ETH’da Bitcoin fiyat hareketinden farklı olarak, mevcut satışın ortasındaki hacim nispeten seyrek. Bu, düşüş trendinin zayıfladığına dair iyimser bir sinyal olsa da analistler henüz bir artış sinyali olmadığını düşünüyor.

Ancak eğer boğalar hamle yaparsa analistler bir süre yükseliş trendine geçiş yapılabileceğini ifade ediyor. Göreceli Güç Endeksi, daha yüksek zaman dilimlerinde yükseliş eğilimi gösteriyor, ancak sinyalin geçerli olup olmadığını doğrulamak için ETH’nin yükselişe geçmesi gerekecek.

Buna ek olarak düşüş bekleyen analistler ETH fiyatının 880 dolara kadar düşebileceğini ifade ediyor. Düşüş trendinin tersine dönmesi için ise 1.600 dolara doğru hacimli bir hamle gelmesi gerektiği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar